“Маємо те що маємо”:ТОП-10 фраз незалежної України

13 Серпня 2016 17:40

Gazeta.ua зібрала найцікавіші вислови та цитати українських політиків і громадських діячів, які стали крилатими.

“Маємо те, що маємо”

 Автор: Валентин Бендюг Фірмовий жест, який одразу нагадує про крилату фразу "Маємо те, що маємо"Фірмовий жест, який одразу нагадує про крилату фразу “Маємо те, що маємо”

Цей вислів приписують першому президенту незалежної України 82-річному Леоніду Кравчуку. Він увійшов в історію тим, що підписав Біловезьку угоду про припинення існування Радянського Союзу. У юності Леонід Макарович був натурником для пам’ятника Щорсу в Києві. Інші його крилаті цитати – “Коли чоловік дізнається про жінку все, він на ній одружується. Коли жінка дізнається все про чоловіка, вона з ним розлучається”. Ще одну фразу приписують Кравчуку – “За сало ми все купимо”.

У 2014 році Леонід Макарович сказав: “”Ми встали на коліна, а Росія села нам на голову. Чехословаччина, Польща, Афганістан, Угорщина. Тепер що, Україна на черзі?”

“Включіть мікрохвона у задньому проході”

 Голова Верховної Ради Іван Плющ і його колеги по парламенту першого скликання  читають декларацію про незалежність УкраїниГолова Верховної Ради Іван Плющ і його колеги по парламенту першого скликання читають декларацію про незалежність України

Нині покійний Іван Плющ був одним із найколоритніших політиків України. Ці слова стали своєрідною візитівкою цього політика. Двічі очолював Верховну Раду. Перший термін — 1991-1994 роках запам’ятався постійними розбірками між комуністами та “рухівцями”. Між ними постійно доводилось ставати Івану Степановичу. Вдруге став спікером у 2000 році. Тоді сказав ще дві фрази, яку досі пам’ятають. “Депутат Заєць! Не стрибайте по залу! Ви ж не в лісі”, — звертався до нардепа Івана Зайця, який щось доводив опонентам. А на одному з ефірів на радіо “Свобода” заявив про проект Конституції: “Вони хочуть впихнути невпихуєме”.

“Разом нас багато, нас не подолати”

Слова з пісні івано-франківського гурту “Гринджоли” стали неофіційним гімном Помаранчевої революції.

“Ми спершу заспівали її для івано-франківців, які вийшли на мітинг. Ніхто нам не замовляв цієї пісні. Ніхто тоді не думав про піар. Ми написали цей гімн на другий день революції – 23 листопада, вранці за чотири години – від 8-ї до 12-ї. А наші друзі з радіо “Західний полюс” розмістили її в Інтернеті. Є статистика, що за перший день пісню скачали 150 тисяч разів”, – каже лідер гурту Роман Костюк.

“Гринджоли” співали її на майдані, перед політиками і на фуршетах. Після перемоги Віктора Ющенка на виборах, а співачки Руслани – на Євробаченні, їх відправили на цей пісенний конкурс. Гурт зайняв 20 місце.

“Ці руки нічого не крали”

Так сказав Віктор Ющенко під час теледебатів зі своїм опонентом Віктором Януковичем. Відповідав на питання, хто його фінансує – США чи Росія.

“Я маю честь – оці руки ніколи нічого не крали, не свого я ніколи не брав. Я знаю, що в цьому житті приходиться дуже дорого платити за все, що є гріхом. Я не судимий, веду чесне життя, і коли мені дають запитання в різних точках про американські валянки – мене це принижує”, – заявив тоді.

“Да пошли ви”

“Для вас це ігри, а для мене – все моє життя. Для мене це 14-й бюджет!”, – сказав 19 грудня 2006 року міністр фінансів Микола Азаров у Верховній Раді під час його доповіді з питань підготовки держбюджету на наступний рік. Весь виступ його критикували з місця депутати від “Нашої України”.

Також Микола Янович став популярним через незнання української мови. Його манера говорити навіть отримала власну назву – “азірівка”. На ній він часто розмовляв під час засідань коли став прем’єр-міністром: “В країні сформувався цілий прошарок кровосісів бюджетних коштів, і тепер ми всіх цих упирів ліквідуємо”.

“Текст по-дебильному написан”

Крилата фраза кандидата в мери Харкова Михайла Добкіна. У 2007 році він разом зі свої товаришем Геннадієм Кернесом (теперішній мер Харкова. – Gazeta.ua) записували передвиборчий ролик. Хтось із технічних працівників виклав чорнове відео в мережу. Цей запис розібрали на цитати.

“Пропало все”

У 2009 році прем’єр-міністр Юлія Тимошенко записувала виступ на телебаченні. Вигукнула режисеру, що на суфлері зник текст. Ролик виклали в Інтернет. Згодом показали на Новому каналі в необрізаній версії.

“Батя я стараюсь”

“Зателефонував мій чоловік, Віктор Федорович. Каже: “Ну, як ти?” Кажу: “Нічого”. “Ну, давай, – каже, – працюй, а я — на Туреччину”. Як одна людина казала: “Лягли курсом на Туреччину”. “А ти, – каже, – працюй. Добре працюєш?” Я відповідаю: “Батя, я стараюсь”. Ось така у нас розмова”, – розповіла Людмила Янукович, дружина четвертого президента України Віктора Януковича. Журналісти зустріли її в Донецькій опері, куди вона прийшла у свій день народження.

Інший крилатий вислів Людмили Янукович — “Наколоті апельсини”. У 2004 році, виступаючи на мітингу в Донецьку так пояснила, чому в Києві виник Помаранчевий майдан.

“Куля в лоб, так куля в лоб”

22 січня 2014 року тодішній лідер опозиції Арсеній Яценюк виступав на сцені майдану Незалежності перед 50-тисячним натовпом. Висловив президенту Януковичу ультиматум:

“Я з ганьбою жити не буду. Завтра підемо разом вперед. Якщо куля в лоб, то куля в лоб”.

“Путін — Ху..ло”

Так співали фанати харківского футбольного клубу “Металіст” 4 квітня 2014 року. Перед матчем “Металіст”-“Динамо”(Київ) у Харкові ультрас провели спільний марш центром міста. Пісня стала популярною у всьому світі. Як і годиться хіту, обросла ремейками та реміксами. Звідти пішла й абревіатура: ПТН ПНХ – нею обписують паркани в Україні та Росії.