ЩО МОЖНА РОБИТИ НА МЕДОВИЙ СПАС 2016
Традиційно, ось вже багато століть саме в цей день, коли настає Медовий спас, пасічники починають збір меду з вуликів, і це цілком резонно – адже до середини серпня мед, зібраний бджолами, як правило, вже дозріває. Традиційно перший мед подають до столу – його їдять з хлібом, яблуками, готують медовуху та інші традиційні страви. Обов’язково на медовий спас печуть традиційні медові пряники.
Але не медом єдиним знаменитий Медовий спас, не дарма ж його називають ще й Маковеєм. До середини серпня достигають коробочки з насінням маку, які збирають і використовують у випічці. Саме на Маковея на столі обов’язково присутні страви з маком – пиріжки, булочки, і все, на що вистачить фантазії.
На Маковея освячують не тільки мед і макові головки, але і воду, особливо важливо саме в цей день освятити новозбудовані колодязі. Можна в цей день купатися в будь-яких відкритих водоймах, це має додати здоров’я, тим більше, що після Маковея купатися вже не можна.
Освячений мак слід посипати далекі кути кімнати, так можна захистити себе від нечистої сили – ще один варіант злиття православних традицій з язичницькими забобонами.
ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА МАКОВЕЯ 2016
Особливо значущих заборон на Медовий спас церква не придумала, та й в народі обмеження не віталися. Не можна під час медового Спаса сердитися, сваритися, особливо з близькими і бажати кому або зла. Вважається що неприємності, які побажаєш в цей день, повернуться до тебе сторицею.
На Маковея, 14 серпня розпочинається двотижневий Успенський піст, який вважається особливо важливим для жінок. Якщо ви зважитеся його дотримуватися, то вже на Медовий спас доведеться відмовитися від здоби, тих самих макових булочок і медових пряників, м’яса і риби, а так же старанно молитися – адже пост це не дієта, а привід подумати про вічне.
Джерело: 04141.com.ua/