Теніс. Світоліна обіграла Серену Вільямс і вийшла у чвертьфінал

10 Серпня 2016 10:42

Еліна Світоліна сенсаційно вийшла у чвертьфінал жіночого тенісного турніру на Олімпійських іграх у Ріо, пише Українська правда .

Українка у двох сетах переграла не кого-небудь, а саму першу “ракетку” світу – американку Серену Вільямс.

Це була перша перемога Світоліної над титулованою спортсменкою. До цього було чотири зустрічі між цими спортсменками, і всі вони закінчувалися на користь американки.

Серена розпочала дуже потужно та взяла всі чотири розіграші на своїй першій подачі. Була вона близькою, щоб взяти першу подачу українки, але та на “більше-менше” з третьої спроби взяла гейм.

А згодом послідував брейк, і Світоліна вийшла вперед. Щоправда, американка відповіла тим же. Після цього тенісистки брали свої подачі, поки за рахунку 3:3 Еліна не зробила ще один брейк. Тепер своєї переваги вона не впустила – 6:4.

Другий сет Вільямс знову почала “під нуль”. Еліна відповіла виграною своєю подачею та черговим брейком, після чого навіть пішла у відрив – 3:1.

Проте Серена зібралася та повернулася у гру – 3:3. Як виявилося, це була її остання виграна подача у цей день. Світоліна взяла “чужий” гейм, а потім “під нуль” і свою подачу – 5:3.

У цей момент американка очима шукала когось на трибунах, щось розповідала собі, кричала, коли вигравала хоча б один розіграш. У певний момент її обличчях ледь не потекли сльози. Було видно, що не виходить нічого у неї. Чим і скористалася Світоліна, завершивши поєдинок брейком – 6:3.

За 1 годину та 12 хвилин, які тенісистки провели на корті, 34-річна Серена реалізувала два брейк-пойнти та виконала п’ять подач на виліт, припустившись вісьмох помилок при подачах.

Водночас, Світоліна відзначилася п’ятьма брейками та двома ейсами, здійснивши і таку ж кількість подвійних помилок.

Наступною суперницею Еліни стане Петра Квітова із Чехії.

Світлини ITF, Reuters, EPA і rio2016.com

Зазначимо, що на попередніх Олімпійських іграх Серена завоювала дві золоті медалі – в одиночному розряді й у парі зі своєю старшою сестрою Вінус. А до того сестри ще двічі перемагали на ОІ (у 2000 та 2008 роках).

Що стосується 20-річної Світоліної, то це її дебют на Олімпіаді.

Для Вільямс ця поразка – всього лише друга на Олімпіадах в “одинаку”. У 2008 році Серену зупинила росіянка Єлєна Дємєнтьєва, яка у підсумку завоювала золото на тих Іграх.

Літні Ігри XXXI Олімпіади у Ріо-де-Жанейро

Теніс

Жінки

Одиночний розряд

Третій раунд

Еліна Світоліна (Україна, 15) – Серена Вільямс (США, 1) – 6:4, 6:3