Попри усі негаразди і відсутність фінансування, вітчизняний кінематограф демонструє стабільну активність. infokava.com пропонує дізнатися які найцікавіші екземпляри сучасної української кіноіндустрії вийшли у світ за останні роки.
Плем’я
Найнезвичайніший і найстрашніший фільм за весь період української незалежності. “Плем’я” – експеримент, “німе кіно XXI століття”, у якому ролі грають глухонімі непрофесійні актори. Автор відмовляється від звуку, усі персонажі користуються мовою жестів, яка не перекладається озвученням чи субтитрами.
Поводир, або у квітів є очі
В основі сюжету: подорож Радянською Україною американського хлопчика Пітера й українського сліпого музиканта Івана Кочерги. Події фільму відбуваються на початку 1930-х років у СРСР у драматичні часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. Одну з головних ролей зіграла співачка Джамала.
Трубач
Олексій Горбунов, Володимир Горянський та інші у сімейному мюзиклі Анатолія Матешко. Головний герой картини грає на трубі в дитячому естрадно-духовому оркестрі “Березіль”, який готується до участі в надзвичайно важливому конкурсі на приз мера. Головна умова конкурсу непроста – одним з номерів програми повинна бути авторська мелодія. Що ж було далі? Побачите самі 🙂
Зелена кофта
Моторошна історія юної дівчини, що намагається добитися справедливості у сучасній Україні. Це історія про байдужість суспільства до Євромайдану і війни. Події обертаються навколо зникнення маленького хлопчика. Коли міліція закриває справу, так і не розкривши її, старша сестра хлопчика вирішує взяти все в руки і знайти брата сама.
Брати. Остання сповідь
Біографічний художній фільм про двох братів гуцулів. Вони, немічні й старі, відчайдушно змагаються за те, щоб пережити одне одного, незважаючи на вже виснажені хворобами і віком тіла. Та одного дня в життя чоловіків втручається жінка…
DELIRIUM
Фільм Ігоря Подольчака став найкращим на міжнародному кінофестивалі в Багдаді. Також творіння було учасником української конкурсної програми Одеського кінофестивалю. В стрічці “Деліріум”, з латинської це перекладається як марення, йдеться про історію психіатра. Він потрапляє в загадковий будинок до родини, голова якої знаходиться на межі самогубства.
Київський торт
У Київ приїжджає провінціалка з Гайсина. Столиця України стає для молодої дівчини перевалочним пунктом на шляху до її мети – Америки, куди їй відкрили “грін-карту”. Всього лише 20 годин очікування літака відокремлюють її від мрії. Але на вокзалі вона зустрічає двох молодих людей, які втягують її в низку авантюрних і романтичних пригод.
F 63.9 Хвороба кохання
Комедія про кохання доктора-венеролога і космонавта, а також про секретний космічний експеримент. Назва кінострічки походить від рішення Всесвітньої організація охорони здоров’я (ВООЗ), яка включила кохання до переліку психічних відхилень під кодом F63.9 поряд із алкоголізмом, клептоманією і токсикоманією. Виробництво кінокомпанії “Гагарін Медіа” (Україна) та кінокомпанії “Simposiom” (Франція).
Гніздо горлиці
Фільм про проблему міграції. В головної героїні була чудова родина – коханий чоловік та сонечко-донька. Спочатку чоловік втратив роботу, донька підросла, того заробітку, який вона мала на власній роботі вкрай не вистачало. Тому, коли хтось із знайомих запропонував поїхати на заробітки до сонячної Італії, поміркувавши, наша героїня погодилась.
Синевир
Перший український фільм жахів у форматі 3D! Радянський Союз, кінець 70-х. На лекції товариства “Знання” в Києві літній професор розповідає про дивних істот, описаних ще Марком Поло, які мешкали також і на території Стародавньої Русі. Невеликий хутірець, загублений у лісах, біля гірського озера Синевир. Вранці, з будинку, потайки від батьків, вибираються на риболовлю діти. Вони йдуть на Синевир…
Ломбард
Пригодницько-кримінальний фільм Любомира Левицького. Місце дії відбувається у наші дні в абстрактному місті Лемберг. Картина складається з трьох сюжетних ліній, які хитро переплітаються між собою.
Такі красиві люди
Це історія п’ятьох людей, які втекли від цивілізації й живуть на березі моря. Вони рибалять, влаштовують домашні спектаклі, читають японську літературу. Утім, є дещо, чого бракує у цій ідилії.
Ось такий вийшов у нас ТОП. Сподіваємося, ви отримали насолоду!
За матеріалами radio24