У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкривається виставка європейського костюму 1800 – 1930рр

15 Серпня 2016 12:04

418395

15 серпня 2016 року о 17.00 у виставковій залі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбудеться відкриття експозиції європейського костюму та аксесуарів періоду 1800 – 1930 років.
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, «Музей історії моди Марини Іванової» та «Музей Шереметьєвих» за підтримки Міністерства культури України представлять унікальні експонати – старовинний  жіночий, дитячий та чоловічий одяг та аксесуари.
Дбайливо зібрана з усіх куточків Європи, відреставрована та збережена у близькому до ідеального стані колекція трьох музеїв дозволить гостям та відвідувачам арт-проекту «Шедеври світового вбрання XIX – поч. ХХ ст. (Вінчальна палітра)» поринути в минуле костюму й побуту наших бабусь і прабабусь.

На виставці презентують матеріали з фондової збірки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника –  найбільшого в Україні музейного комплексу. Зокрема, неймовірні жіночі віяло, гаманець, сумочка, книга «Євангеліє» в металевому окладі та ін. Пошановувачі мистецтва минулого зможуть познайомитися не тільки з витворами майстрів XIX – поч. XX ст., а й зрозуміти складність та відповідальність роботи фахівців з реставрації та консервації Заповідника, прихованої від очей відвідувачів.

Основу експозиції складуть експонати з унікальної колекції киянки Марини Іванової, що репрезентують кілька епох європейської моди XVIII – XIX століть. Чимало речей належало відомим історичним постатям. Довершені сукні, костюми, капелюшки, прикраси, парасольки та віяла, дитячі іграшки, ляльки, візочки, ялинкові прикраси із Франції, Великобританії, Чехії, Бельгії, Німеччини, Польщі та інших країн поєднаються в одному експозиційному просторі завдяки фундатору «Музею історії моди Марини Іванової», котра  вже впродовж багатьох років вивчає історію моди. Відповідальність за зібрані історичні пам’ятки та невичерпний ентузіазм спонукають колекціонерку до пошуку нових способів реставрації та консервації старовинних матеріалів і тканин. Вдало доповнять експозицію матеріали «Музею Шереметьєвих»

У межах проведення виставки «Шедеври світового вбрання XIX – поч. ХХ ст. (Вінчальна палітра)» діти зможуть стати учасниками пізнавально-освітніх екскурсій про історію дитячої моди, які проведе фундатор «Музею історії моди Марини Іванової».

Вартість:За ціною вхідного квитка до музею

Адреса:м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 25

Джерело:  prostir.museum