У Ріо завершились XXXI літні Олімпійські ігри

22 Серпня 2016 10:16
Фото з відкритих джерел

На знаменитому стадіоні “Маракана” в Ріо-де-Жанейро у неділю, 21 серпня, відбулася урочиста церемонія закриття XXXI літніх Олімпійських ігор. Протягом 17-ти днів були розіграні 306 комплектів нагород у 28 видах спорту. Ігри стали рекордними за кількістю країн-учасниць – 206. Крім того, в змаганнях взяла участь і збірна біженців, яка виступала під олімпійським прапором. Всього на старт вийшли понад 11 тисяч спортсменів.

У неофіційному медальному заліку Олімпіади перемогла команда Сполучених Штатів – 121 нагород (46 – золотих, 37 – срібних і 38 – бронзових). На другому місці – Великобританія з 67 нагородами (27, 23, 17), третій – Китай (70 нагород – 26, 18, 26), четверта – Росія з 56 нагородами (19, 18, 19). П’ятірку найсильніших замикає Німеччина з 42 медалями (17, 10, 15). Україна на Олімпіаді завоювала 11 медалей (2, 5, 4), показавши найгірший результат за всі роки незалежності і посівши у неофіційному командному заліку 31-е місце.

Всього ж золоті медалі Олімпіади дісталися представникам 58 країн. Ще одне золото – на рахунку команди біженців.

Глава Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах назвав бразильців “чудовими господарями Ігор”. “Це були перші Олімпійські ігри в Південній Америці, знакові Ігри. Але це також були ігри, організовані не в замкненому просторі, а в місті, де тривало реальне життя, де є соціальні проблеми і соціальні вододіли”, – зазначив глава МОК.

Завершуючи церемонію закриття Ігор, мер Ріо-де-Жанейро передав олімпійський прапор Томасу Баху, який, в свою чергу, вручив його губернатору Токіо. Наступні літні Олімпійські ігри в 2020 році прийме столиця Японії.