Український архітектор створює будинки, які можна розбирати як конструктор

1 Серпня 2016 14:26

Український архітектор створює будинки, які можна розбирати як конструктор

Зведення будинку – справа нешвидка, в кращому випадку на це знадобиться рік: потрібно закласти фундамент, звести стіни, покласти дах, облицювати фасад, зробити внутрішню обробку, провести комунікації. Модульний мобільний будинок за проектом українського архітектора Юрія Мотієнка будують всього за один місяць. Ще один день йде на його установку на тому місці, яке вибрав покупець, і підключення всіх комунікацій. Розібрати будинок і переїхати разом з ним ближче до річки або в інше місто також можна за один-два дні.

Будинки за проектом Юрія Мотієнка збираються з особливих конструкцій – модулів. Зараз такі модулі випускають розміром 3 на 6 метрів, скоро у виробництві з’являться більші – 4 на 10 метрів та інші. З декількох таких модулів можна зібрати будинок будь-якої площі – 45 кв. м., 60 кв. м., 90 кв. м. 150 кв. м. в так далі.

В цілому, модульні будинки – не новинка для світу. Саме за цією технологією будують в Канаді та США, рідше – в Європі. Однак саме в такому варіанті реалізації, з таким великим і цілісним модулем, з такою швидкістю збірки і мобільністю, розробка українського інженера – це новинка.

Мобільний модульний будинок – задоволення недешеве. Повністю готовий будинок під ключ, з максимальною комплектацією і вбудованими меблями, LED-освітленням, системою управління “розумний дім” та іншими сучасними зручностями коштує $54 000.

У будь-якому випадку, зараз команда Юрія Мотієнко працює над тим, щоб здешевити створення таких будинків. За словами архітектора, будинок на 45 кв. м. при тих же енергоефективних показниках, але з менш дорогими оздоблювальними матеріалами буде коштувати $27 000.

Джерело:  uapost.us