Як розвинути увагу у дитини: 5 перевірених способів

26 Серпня 2016 12:50

Більшість батьків бере активну участь у шкільному житті свого чада: підготовка до контрольних та іспитів, заучування віршів і написання диктантів. Але ось тільки очікуваний результат такі старання приносять не завжди. Виною всьому може бути погана увага.

Грайте в ігри

За допомогою таких вправ можна поліпшити концентрацію і розподіл уваги, короткочасну пам’ять, а також розвинути вміння переключатися. Щоб допомогти малюкові, спробуйте виконати наступне завдання: покладіть перед дитиною лист з крупно надрукованим текстом і доручіть своєму чаду знайти і закреслити однакові літери на сторінці.

Давайте доручення

Це може бути, як прохання прибрати іграшки, так і доручення зробити прибирання в кімнаті. Головне, переконатися в тому, що дитина дійсно уважно вас слухає, дивиться в очі, не вибігає з кімнати. Ніколи не кричіть навздогін, адже більшість дітей тут же забуває все сказане.

Вивчайте вірші і прислів’я

Щоб адаптація до дитячого садка або школи проходила легше, постарайтеся з раннього віку тренувати пам’ять чада шляхом запам’ятовування віршів і прислів’їв. Влаштуйте літературний вечір! Нехай малюк відчує, що його старання не були марними.

Пишіть записки

Тренування уважності не зводиться тільки до заучування. Навчіть дитину робити позначки, писати записки, систематизувати інформацію.

Вирішуйте кросворди

Рішення логічних задачок, кросвордів і ребусів захопить навіть дуже активну дитини. Ще один безперечний плюс такого тренування пам’яті в тому, що вона сприяє розвитку мислення і підвищенню рівня інтелекту.

Джерело: Наша мама