На яких продуктах почали економити українці і на яких це робити не варто

28 Вересня 2016 14:26

24-nachinki-dlya-varenikiv5Українці все частіше змушені економити на харчах. А невдовзі ситуація може ще більше погіршитися.

Відвідувачі є, та грошей немає, – так характеризують сьогоднішню ситуацію власники продовольчих крамниць і адміністратори супермаркетів. Нині середньостатистичний покупець може дозволити собі набагато менше, ніж восени минулого року.

Причина – зниження купівельної спроможності, яка впала майже на чверть, пояснює Директор галузевої асоціації Олексій Дорошенко. Він та його колеги детально вивчили ситуацію по всій країні.

Більше 50% грошей іде на продукти харчування, відповідно, якщо зараз на комуналку будемо витрачати ще більше, то на продукти ще менше,
– зазначає Олексій Дорошенко

За рік, – як свідчать дані Держстату, – ціни на основні категорії продовольчих товарів зросли на третину.

Все це змушує українців економити навіть на харчах. Лікарі-дієтологи при цьому застерігають: економити треба з розумом, щоб потім не витрачати ще більше грошей на лікування.

Яйця, молочні та кисломолочні продукти, риба, птиця – двічі-тричі на тиждень. Обов’язково мають бути різноманітні крупи та овочі, а також трошки фруктів,
– розповіла лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Замість того, щоб відмовляти собі в найнеобхіднішому, краще планувати свої витрати. Наприклад, завчасно складати список покупок.

Про свої секрети розповідають й маркетологи. Якщо хочете зекономити, у супермаркетах слід брати товар з нижніх полиць. Бо найдорожчі – спеціально розміщують на рівні очей. Також варто слідкувати за знижками і не ходити до магазинів дуже голодним. Адже тоді людина, навіть не усвідомлюючи цього, купує багато зайвого.

Джерело: 24 Канал