Найбільша річка країни може перетворитися на суцільне болото

7 Вересня 2016 12:10

аГордість і символ України Дніпро цвіте, міліє, заростає та гниє. Екологи попереджають, що ріка втрачає здатність самоочищуватися і це може мати непоправні наслідки,пише  ТСН.ua

На Бортницькій станції аерації щоденно збирають до 12 тонн сміття. Вміст сучасних стоків геть інший, ніж 70 років тому, коли звели ці очисні споруди. Біологічний спосіб очистки з навантаженням не справляється. Навіть за офіційними показниками ситуація погіршилася в кількадесят разів. Широке застосування миючих засобів утворює сполуки, котрі не здатні зруйнувати системи очистки. Як наслідок, поєднання азоту з фосфором виливається у Дніпро.

У Мінекології констатують, що станція аерації стала дуже небезпечним забруднювачем води. На ній жодного разу з моменту побудови не очищували скидний канал. Тимчасові завищені норми допустимих скидів перевищуються. Ситуацію мала б виправити реконструкція станції. Однак її немає.

Дніпро вже навіть не хворіє, він – помирає, кажуть екологи. Щодня зростає рівень його забруднення. Ріка втрачає здатність самоочищуватись. Що виливають у ріку каналізації та зливоскиди. Друга серія нашого спецпроекту “Дніпро на межі”.

Ті самі проблеми мають Дніпро, Запоріжжя та Херсон. Нездатність видаляти фосфати, нафтопродукти, хімію – все це вбиває річку. Ніде модернізації очисних споруд водоканалу не відбувається.

Додаткова проблема – ливнівки у великих містах. По всій країні їх ніхто не чистить – вода з брудом вулиць після дощів стікає у Дніпро. До цього варто додати незаконні врізання підприємств у стічні конструкції.

Забруднень додають автомийки – тільки в столиці їх майже 3 тисячі. А також приватні будинки на берегах, розриті до води поля. Все, чим їх оприскують, дощем несе у річку. “Ми самі наплювали на природу, а тепер природа нам мститься. Раніше ж можна було з річки пити воду, ми ж пили ще в 1940-ві роки! Зараз страшно… Що ми залишаємо правнукам?”, – задається питанням рибалка, який уже не ризикує їсти свій вилов – годує ним котів

Врятувати Дніпро ще можна. Для цього необхідно розчистити дно, змінити систему очистки каналізацій, на зливоскиди встановити локальні очисні системи, заборонити мийні засоби із фосфатами, навести лад із несанкціонованими скидами відходів. І все це слід робити негайно, кажуть екологи. Інакше може бути пізно.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/ukrayina/reve-ta-stogne-v-peredsmertnih-mukah-ekologi-kazhut-pro-zagibel-dnipra-741606.html