Майже рік тому на сайті Київради заробив сервіс електронних петицій для киян. Городяни до нововведення поставилися з великим ентузіазмом, адже багато хто був упевнений, що в такий спосіб вдасться швидко вирішити нагальні міські проблеми.
Однак сьогодні інтерес киян до петицій значно згас. Остання ініціатива городян, що набрала необхідні 10 тисяч голосів, з установки індивідуальних лічильників тепла в квартирах, була підтримана ще в кінці весни.
БЕЗ АКТИВНОСТІ. Зараз на сайті петицій уже 30 підтриманих городянами ініціатив. Є тут і петиція про нічні маршрутки в столиці, запуск яких вимагали кияни. У відповідь міська влада ще в лютому представила розроблені нічні маршрути, обіцяли запустити їх в пілотному режимі на початку літа, але далі розмов справа не пішла.
Не особливо активні кияни в підтримці і найбільш обговорюваних петицій. Наприклад, про негайне зупинення будівництва ТРЦ на колі станції метро “Героїв Дніпра”, за три місяці вона ледь набрала більше 6 тисяч голосів.
За словами городян, підтримувати петиції немає сенсу, адже навіть проголосовані не виконуються. “Підтримати і отримати відписку від влади, що ваша “петиція важлива і ми її розглянемо”. Кому це потрібно?” – Обурюється киянин Олег Орен. “Ці всі петиції для галочки. За фактом, нічого не робиться”, – погоджується Степан Шевченко.
КРЕАТИВ. Незважаючи на це, на сайті все ж продовжують з’являтися нові пропозиції. Деякі відрізняються креативністю: демонтувати пам’ятник генералу Ватутіну в Маріїнському парку, висадити сезонні пальми на Саперно-Слобідській, встановити автомати з питною водою на зупинках транспорту і навіть навчити ворон і сорок прибирати сміття з міських вулиць. Не мало на сайті і інціатів, які дублюють одна одну, хоча цю проблему міська влада обіцяла вирішити ще в минулому році. Приміром, не перейменовувати проспект Московський в проспект Степана Бандери городяни пропонують як мінімум дев’ять разів!
ЗРОБИМО. Міська влада запевняє: всі підтримані петиції будуть реалізовані. “Реакція Київради на петиції швидка. Але є певні законодавчі процедури, за якими вони реалізовуються. Наприклад, нічні маршрути будуть запущені вже найближчим часом. Потрібно не просто швидко реалізувати петицію, а реалізувати її якісно”, – каже секретар Київради Володимир Прокопів.
Найближчим часом обіцяють виправити технедочети на сайті петицій. Наприклад, заборонять штучне накручування голосів, коли за петиції одна людина голосує кілька разів, виключать можливість дублюючих петицій.
Джерело: Сегодня