Як перестати спізнюватися: 6 звичок пунктуальних людей

26 Вересня 2016 15:43
Цікаво, зараз взагалі залишилися на світі люди, які роблять щось вчасно? Так, вони є. При цьому, вони досить успішні. Як навчитися управляти своїм часом, зберегти нерви, розвинути пунктуальність і все встигати, пише журналістка видання Prevention Меггі Пунівска, яку цитує   ukrhealth.net Пунктуальність

Що стосується мене, то в моєму житті таке трапляється вкрай рідко. Я вирішила провести неофіційне дослідження, щоб використовувати дані в своїй статті. Мені хотілося поспостерігати, скільки разів протягом одного тижня я або хтось інший на роботі зробили щось вчасно, включаючи зустрічі і дедлайни? За моїми даними, вчасно було зроблено близько 10 відсотків справ. Насправді, це мізерна цифра.

Може бути, це такі люди знаходяться в моєму оточенні або такий характер у роботи (письменники люблять тягнути гуму, образно кажучи) … Але взагалі зараз далеко не в моді затягувати все на світі і всюди спізнюватися — це просто дратує, як не крути. Постійний поспіх нервує, стрес у великому місті погіршує ситуацію, а пробиратися крізь натовп не приносить задоволення. Все це робиться для того, щоб прийти вчасно. І що в результаті? Ми чекаємо людей, і це так неприємно, коли вони приходять пізніше на півгодини!

У будь-якому випадку, існують способи, як керувати часом і укладатися в графік. Щоб позбутися від звички спізнюватися, потрібно засвоїти два моменти:

  • змінити ставлення до того, що значить для вас запізнення;
  • втілити в життя прості прийоми, щоб навчитися укладатися за часом.

Давайте розглянемо, як поводяться пунктуальні люди.

1. Пунктуальні люди не звинувачують обставини

Запізнення повністю знаходиться в зоні вашої відповідальності. Звучить жорстко, але це правда. У сучасному світі перешкод щось відбувається завжди. Але якщо ви хочете робити з себе жертву, то зовсім не важливо, що саме сталося. Всі експерти, які беруть участь в моїй статті, погодилися, що тільки сама людина винна у своїх запізненнях. «Завжди тільки ви відповідаєте за те, щоб з’явитися вчасно,» говорить Кевін Круз, експерт з тайм менеджменту, автор книги «15 секретів управління часом. Як успішні люди встигають все «. У цій книзі йдеться про принципи успішної людини, які допомагають керувати часом.

Він наводить як приклад цікаву розмову зі своїм колишнім начальником: «Коли я був дуже молодий, то одного разу з’явився на роботі на 10 хвилин пізніше, і пояснив своєму босові, що вийшов з дому вчасно. Але на шосе сталася жахлива аварія, і від мене нічого там не залежало. Він запитав мене: «Якби вчора я вам сказав, що дам вам мільйон доларів за те, щоб ви з’явилися в офісі рівно о 9 ранку, думаєте, аварія затримала б вас?» я швидко зрозумів, що якщо взяти до увагу його точку зору, то я б, напевно, вийшов набагато раніше з дому або навіть ночував би біля офісу в наметі в ту ніч: тільки щоб з’явитися вчасно «. І при цьому ніхто не пропонує вам ночувати під відкритим небом поруч з вашим офісом кожну ніч. цей сценарій чітко показує, що завжди можна прийти вчасно, коли це дійсно має значення.

2. Пунктуальні цінують час інших людей

Повторюйте за нами: спізнюватися неввічливо. Розглянемо тезу про те, що пунктуальні цінують час інших людей, щоб визнати, що у вас є з цим проблеми. «Коли хтось змушує когось чекати себе, це зневажливе ставлення,» пояснює Лізі Пост, експерт з етикету. «Ви транслюєте повідомлення, що все, що робите, важливіше, ніж те, що вас чекають», говорить вона.

Кевін Круз погоджується з думкою експерта з етикету: «Це те ж саме, що показати іншому середній палець. В основному, той хто спізнився демонструє, що його час має найбільшу цінність. Але це помилкове переконання. Незалежно від того, хто ви, — час однаково цінний для всіх «.

Деякі дослідники вважають, що ті, хто хронічно спізнюються, частіше володіють типом особистості B. Це людина, яка прагне бути більш розслабленою. У неї більш гнучке сприйняття часу. Насправді, завдяки дослідженню стало відомо, що у людей типу B одна хвилина триває 77 секунд. У представників типу особистості А одна хвилина триває 58 секунд. Тим часом, за словами вчених, з віком час летить швидше, і тому є докази.

Ті, хто хронічно спізнюються, частіше володіють типом особистості B. У них одна хвилина триває 77 секунд.

Хоча ви не зможете змінитися за одну ніч, Лізі Пост пропонує зробити наступний експеримент: «Спробуйте посидіти протягом хвилини без телефону і ні на що не відволікатися. Час тоді йде дуже повільно. Ось як себе почуває та людина, яка чекає когось! «.

3. Пунктуальні люди далекі від оптимізму

Ми твердо віримо в те, що оптимізм однозначно покращує життя. До того ж, за словами вчених, оптимізм додає вісім років життя. Але це не відноситься до питання часу. Люди, які хронічно спізнюються, орієнтуються на незвичайні позитивні ситуації, які з ними трапилися в минулому. «Наприклад: вони вважають, що дорога до роботи займає 20 хвилин, тому що так вийшло один раз, коли вийшли з дому о 6 ранку. Але зазвичай такі індивідууми виїжджають о 8 годині ранку — в годину пік, і дорога до офісу займає 35 хвилин , «говорить Лаура Вандеркам, експерт з тайм менеджменту і автор книги » Що успішні люди роблять до сніданку «. Відома письменниця і журналіст спілкувалася з 15 успішними бізнесменами і на підставі їхніх розповідей написала книгу. «У будь-якому випадку, такі оптимістично налаштовані люди не можуть прийняти до уваги факт, що дорога в основному займає 35 хвилин за часом. Причина в тому, що вони дотримуються позитивного типу мислення,» пояснює експерт.

У дослідженні, опублікованому в журналі особистості і соціальної психології, кажуть, що найчастіше люди відмахувалися від минулого досвіду, коли намагалися визначити, скільки часу у них займала якась справа. Тим часом, дослідники оцінювали точку зору учасників експерименту як «занадто оптимістичну».

 

Може бути, у своєму житті ви ще будете стикатися з такими незвичайними хорошими ситуаціями … Супер! Цінуйте їх! Але це не повинно ставати нормою, за якою ви вимірюєте час. Якщо завжди щосили ви прагнете бути пунктуальними, Вандеркам пропонує зробити нескладний тест, який визначить реальну ситуацію на сьогоднішній день. «У різних ситуаціях встановлюйте таймер від моменту початку до моменту закінчення процесу,» говорить експерт по тайм менеджменту. «Робіть це протягом тижня, щоб отримати середні дані. Коли час невблаганно на вас дивиться, важче заперечувати правдиві факти», пояснює вона. Лаура Вандеркам також пропонує виділяти себе в запасі додаткових 15 хвилин, щоб встигати з’явитися до призначеного часу в потрібному місці. Таким чином, у вас буде менше шансів запізнитися (наприклад, на роботу).

4. У пунктуальних завжди зворотній відлік часу

Що таке формула невдачі? Люди, схильні спізнюватися, прагнуть планувати наперед свої справи:

  • вони приблизно оцінюють, скільки часу потрібно, щоб зробити щось;
  • вибирають довільно час для початку;
  • намагаються справу завершити до призначеного часу.

«Коли ми забігаємо наперед, майбутнє виглядає вельми туманно, особливо якщо ви хронічно спізнюєтеся і постійно недооцінюєте свій час,» пояснює Пост.

Таким чином, замість того, щоб давати собі додатковий час, освойте нову звичку для здоров’я і управління часом: займайтеся відніманням. «Визначте точний час на годиннику, до якого ви повинні бути готові, а потім відніміть час, який потрібен для виконання кожного завдання зі свого списку», говорить експерт.

Чому зворотний відлік часу вважається більш ефективним способом тайм менджемента? «По-перше, у вас в пріоритетах дедлайн, до якого ви надаєте найбільше значення. Це те, до чого треба прагнути», розповідає Лізі Пост. «А крім того, тепер у вас є чіткі часові рамки: є початок для енергійного старту і закінчення роботи вчасно. Таким чином, у вас більш реалістичні плани», ділиться експерт.

5. Пунктуальні люди ділять складні задачі на кілька частин

Одна з основних причин, чому люди спізнюються — в тому, що вони забувають: деякі великі проекти складаються з декількох частин, причому, невеликих. Замість цього вони просто концентруються на кінцевій великій меті.

Припустимо, ви організовуєте влітку барбекю, і це для вас має значення. Передбачається, що ви будете прикрашати будинок, прибирати, готувати … Ви включили в список справ похід в магазин за продуктами і врахували довгі черги там у вихідні? Ви підрахували за часом, скільки хвилин потрібно на те, щоб зібратися: прийняти душ, вибрати одяг, зробити зачіску і макіяж?

«Господарі будуть розповідати мені, як вони бігли слідом за гостями на барбекю … Тому що вони не врахували всю підготовку до барбекю, — наприклад, помити і порізати овочі; почекати, поки м’ясо замаринується; почекати, поки висохне підлога, перш ніж гості зможуть зайти , тому що вони помили підлогу шваброю занадто пізно, » говорить Пост. «Незалежно від того, що це — вечірка або робочий проект, заздалегідь складіть список: розділіть роботу на кілька невеликих етапів. Так ви точно будете знати, що вас чекає, і зможете добре підготуватися», розповідає експерт.

Вчені теж стверджують, що цей метод себе цілком виправдовує. Один експеримент, проведений Університетом в Іллінойсі (США), показав: коли люди ділять великі проекти на більш дрібні завдання, то тоді вони краще оцінюють, скільки часу займе їх робота, щоб домогтися кінцевої мети.

Коли ви працюєте, зосередьтеся тільки на одній меті. Дослідження, проведені Державному університетом Сан-Дієго, говорять про наступне: якщо людина одночасно виконує кілька завдань, вона збільшує свої шанси зробити справи пізніше наміченого терміну. Вся справа в тому, що важко стежити за часом, коли ви розпилюєте свою увагу в декількох напрямках. Тому важливо усвідомити, що заважає вашій концентрації, і намагатися виконувати тільки одну задачу.

6. Любителі пунктуальності дивляться на годинник

У деяких випадках ми втрачаємо відлік часу, і в результаті, не закінчуємо справу тоді, коли це необхідно. Наприклад, таке трапляється, коли застряємо дома з прибиранням або з головою занурюємося в фотографії двоюрідної сестри вашої подруги в соціальній мережі Facebook.

На щастя, це все легко виправити і продовжувати рухатися вперед. «Якщо ви знаєте, що у вас призначена зустріч, встановіть будильник за 10 хвилин до виходу з дому,» говорить Вандеркам. «Це допоможе вам бути більш організованим і швидше діяти», пояснює експерт.

Так, важко бути пунктуальною людиною, особливо в нашому столітті в умовах мегаполісів, але можливо. І тому є маса прикладів від людей, які досягли значних успіхів у житті. Ми всі вдосконалюємося кожен день. Хвалимо себе за успіхи, зосереджуємося на хорошому, сприймаємо помилки як досвід, уникаємо різкої самокритики, але при цьому намагаємося залишатися наглядовими щодо себе і пам’ятаємо про «внутрішній годинник». При такому ставленні до життя і себе комфортно розвиватися і рухатися далі.

Джерело: Prevention