Як зробити автомобільну поїздку безпечною для дитини: важливі поради

12 Вересня 2016 13:31
Фото: Київ1

Фото: Київ1

Коли з’являється у сім’ї дитина, то необхідно подбати про безпеку і зручність маленького пасажира в автомобільних поїдках.

Дитяче крісло

Запам’ятайте, дитяче автомобільне крісло – не розкіш, а необхідність. Адже від його наявності може залежати не тільки здоров’я, а й життя дитини.

Вік, зріст, вага

За цими трьома показниками слід підбирати крісло. Воно необхідне дитині з моменту народження і до 12 років. Тому в міру дорослішання рекомендується змінювати модель на відповідну до зросту і ваги.

Місце в салоні

Спеціальні краш-тести показали, що в 5-місному автомобілі найбільш безпечним місце – посередині.

При цьому, ременями безпеки повинна бути пристебнута не тільки дитина, а й пасажири з боків. Інакше при зіткненні або різкому гальмуванні вони своєю вагою можуть придушити маля.

“Дорослий” режим

“Дорослий” режим поїздок починається з 12 років. До цього часу дитина приблизно 145-150 см, вага – близько 40-45 кг. Якщо за фізичними параметрами дитина розвивається “з випередженням”, то з дитячим кріслом можна розлучитися трохи скоріше.

Зупинка в дорозі

Ні на мить не випускайте дитину з поля зору. Також ніде, ніколи і ні за яких обставин не залишайте малюка одного в машині.

У темний час доби, виходячи з дитиною на трасі з авто, надягайте світловідбиваючий жилет.

Джерело: 24 Канал