Домашній сир — дуже корисний продукт. Він може бути і самостійною стравою, і компонентом для інших. Крім того, сир — один з перших дорослих продуктів, з яким знайомляться діти. Він містить життєво важливі елементи, особливо кальцій, і легко засвоюється незміцнілим організмом. Та й рецептів з сиру для дітей вистачить на цілу куховарську книгу.
Поки дітвора ще маленька і її з ложечки годує мама, то домашній сир йде на «ура». Але з часом, коли малеча підростає і знайомиться з іншими продуктами, цей перший молочний продукт (крім, звичайно, молока) відтісняється на другорядний план. Але ж його цінність так необхідна зростаючому дитячому організму, вважають батьки і йдуть на всілякі хитрощі, щоб замаскувати сир в ту або іншу страву.
Ми підготували 7 рецептів смачних і напрочуд легких у приготуванні страв із сиру, скуштувавши які, ваші діти полюблять цей молочний продукт!
1. Макаронник із сиром
По суті макаронник – це запіканка зі звичайної локшини, вермішелі або інших макаронних виробів. Приготувати її — хороший спосіб вигідно використати залишки зварених раніше макаронних виробів та інших продуктів. Крім того, ця страва досить ситна і підходить для сімейних обідів. Макаронник можна готувати двома способами: на сковороді або у духовці. Вибираємо другий спосіб, оскільки він корисніший.
Інгредієнти: 40 г вермішелі, 100 г сиру, яйце, 20 г вершкового масла, 1 ст. л. сметани, 1 ст. л. цукру, половина ч. л. солі, 20 г сухарів.
Приготування. Локшину чи макарони зварити до готовності 10-15 хв. Додати масло. Домашній сир протерти через сито і додати в нього яйце, цукор, сіль. Все розмішати і з’єднати з макаронами. Усю масу викласти в форму, яку попередньо змастити маслом і панірувальними сухарями. Поверхню запіканки змазати сметаною. Запікати в духовці 20 хвилин при температурі 180°С . Готову страву охолодити і порізати кусочками і можна полити розтопленим маслом чи іншим сиропом.
2. Сирно-моркв’яна запіканка
Одна назва цієї страви говорить про домашній затишок і правильне, корисне харчування! Сир і морква – це два рекордсмени за вмістом поживних речовин. Причому користь цієї страви прекрасно поєднується з чудовим смаком. Сирна запіканка з морквою, як правило, подобається навіть тим, хто не любить сир. Адже морква робить смак цієї запіканки більш солодким, а колір — цікавим.
Інгредієнти: 40 г моркви , півсклянки молока, 100 г сиру, 1 ст. л. манки, 1 ч. л. масла, 2 яйця, сіль, цукор – за смаком.
Приготування: Почистити і потерти на дрібній тертці моркву. У маленьку каструлю налити молоко і довести його до кипіння, покласти в нього моркву і варити все на повільному вогні 5 – 7 хвилин. Сир протерти через сито і викласти в охолоджену моркву. Сюди ж додати яйце, манку, сіль, цукор і все ретельно перемішати. Викласти масу в присипану сухарями і змащену маслом форму, поверхню запіканки розрівняти і помазати яйцем. Випікати в розігрітій духовці при температурі 180 градусів 20 – 25 хв., поки страва зарум’яниться. Під час запікання десерт трішки підросте, це дасть можливість з легкістю дістати його з форми.
3. Сирні галушки з вишнями
Цю страву в різних регіонах називають по-різному: «ліниві вареники», «сирні галушки», «солодкі палюшки», «сирні кнедлики»… Це напевне одна з найтрадиційніших страв української кухні — адже, як відомо, ще з давніх часів у нас любили молочні продукти, а також солодкі ягоди. Галушки в різних регіонах роблять по-різному, і так само по-різному подають. Але всюди це смачно! Пропонуємо рецепт із вишнями.
Інгредієнти: 180-200 г сиру, 1 яйце, 3-4 ст. л. борошна, 3 ст. л. цукру (1 ст. л. на підливку), 200-300 г свіжих чи заморожений вишень без кісточок (можна використовувати й інші ягоди), 1/2 ч. л. крохмалу.
Приготування. Сир добре розім’яти. Додати в нього яйце, цукор і ретельно перемішати. Кількість борошна залежить від консистенції сиру. На широкій дошці, яка добре присипана борошном, розкачати ковбаску з тіста. Розрізати її на невеликі кружечки діаметром приблизно 5 см. Взяти заморожені чи свіжі вишні, по одній ягідці класти на сирковий коржик і заліпити краї. Для приготування вишневої підливки, потрібно покласти вишні в каструлю, присипати цукром і додати трішки води. Варити на невеликому вогні, поки вишні не розм’якнуть. Розвести крохмаль з 1-2 ст. л. води і додати до вишень. Постійно помішуючи, варити ще 2 хвилини, допоки підливка трішки загусне. Щоб зварити галушки, потрібно закип’ятити воду і трішки її присолити. Опустити галушки невеликими порціями в воду і варити їх, поки вони не спливуть. Готові сирні галушки дістати з води, викласти на тарілку і щедро полити вишневою підливкою.
4. Яблука печені з сиром
Цей найпростіший десерт буде приємним замінником солодощів усім тим, хто на дієті.
Інгредієнти: 8 яблук, 150 г сиру, яйце, 2 ст. л. цукру, фруктовий чи ягідний сироп.
Приготування. Яблука почистити, видалити серцевину, не розрізаючи наскрізь. Підготовлені яблука наповнити сиром, змішаним з яйцем і цукром. Запікати в духовці при температурі 180°С 10 хвилин до готовності. При подачі полити печені яблука з сиром ягідним або фруктовим сиропом.
5. Глазуровані сирки
Всім відомий такий магазинний продукт, як глазуровані сирки. Але чи знали ви, що їх можна приготувати в домашніх умовах? Тим паче, що домашні глазуровані сирки набагато корисніші за магазинні, вони мають ніжний і м’який смак. А головне — ви точно знаєте, з чого вони зроблені і можете не хвилюватися за здоров’я своїх малюків.
Інгредієнти для сиркової маси: 400 г сиру (будь-якої жирності), 4-5 ст. ложок цукрової пудри, 2 ст. л. вершків, 1 ст. л. вершкового масла. Для глазурі: 1 ст . л. какао – порошку, 3 ст. л. цукру, 3 ст. л. сметани (будь-якої жирності), 1 ч. л. вершкового масла.
Приготування: Насамперед перетерти сир через сито – це робить його однорідним і надає легкість. М’яке вершкове масло кімнатної температури порізати маленькими шматочками. Потім покласти в миску масло, сир, цукрову пудру і ретельно перемішати. Маса не повинна бути занадто рідкою або розсипчастою. В залежності від консистенції можна додати більше сиру або вершків (рідка маса – додати сир, розсипчаста – вершки). Перемішати до утворення однорідної маси. Зліпити з отриманої маси брусочки або кульки. Поставити сирну масу в морозилку на 15 хвилин і простежити, щоб вона не заморозилась – інакше сирки втратять смак. Поки сир охолоджується, зготувати глазур.
Для цього змішати в каструлі необхідні компоненти: какао-порошок, цукор і сметану. На слабкому вогні чекати, поки маса закипить і варити ще протягом 5 хв. В кінці додати вершкове масло і перемішати глазур. Дати глазурі час охолонути. Можна поставити її на 15 хвилин в холодильник.
Дістати сирні брусочки з морозилки і акуратно опускати їх в остиглий шоколад. Викласти сирки на пергаментний папір або фольгу і знову поставити в холодильник. Зачекати, коли шоколад застигне і можна подавати до столу.
Поради:
— Замість глазурі ви можете використовувати плитку шоколаду, розтоплену на водяній бані з додаванням вершкового масла.
— В сирну масу можна додати ванілін, какао, горішки, кокосову стружку.
— Можна робити глазуровані сирки з наповнювачем: вареним згущеним молоком, вишнею. Для цього потрібно розкачати сирну масу на корж, покласти начинку і акуратно загорнути сир в брусочок.
6. Сирно-бананове суфле
Ця напрочуд смачна і соковита страва сподобається не тільки дітлахам, але й батькам. Крім того, це один з небагатьох десертів, який можна їсти годуючим мамам в перші місяці життя малюка. Можна і навіть потрібно. Адже сир – джерело корисних речовин, найбільш цінними серед яких є кальцій, так необхідний в перші місяці дитині, і матері. Банан – один з небагатьох фруктів, які можна вживати в їжу годуючим мамам, також має багато корисних вітамінів та макроелементів.
Інгредієнти: 500 г сиру, 2 банани, 3 ст. л. цукру, 5 ст. л. борошна, 2 яйця.
Приготування. В чашу блендера викласти половину сиру, розбити 2 яйця, на невеликих обертах збити ці інгредієнти. Сир відразу стане дуже м’яким і ніжним. Банани нарізати кільцями. Додати їх у блендер разом з цукром і все подрібнити. Всипати борошно і знову збити кілька секунд. Додати решту сиру в чашу блендера. Довести до однорідного стану всю масу. Викласти сирно-бананову масу в силіконові форми для запікання чи спеціальні формочки, які перед цим змазані маслом. Розігріти духовку до 200 градусів, відправити у неї заготовку на 30 хвилин. В духовці суфле значно збільшиться в об’ємі, але при охолодженні впаде. Готове сирно-бананове суфле охолодити, дістати з форми. Десерт готовий!
Таку страву можна готувати з бананом, яблуком, грушею і іншими фруктами. Навіть можна спробувати додати варену моркву.
7. Шоколадно-сирковий торт без випікання
Більшість малюків люблять солодощі, особливо торти. Мабуть, у кожної господині є свій коронний рецепт. Домашня випічка найсмачніша, але іноді доводиться готувати на кухні не одну годину, щоб вийшов вдалий десерт. Тому вам буде корисно мати в арсеналі рецепт торта без випічки, на який піде мінімум часу, сил і продуктів.
Інгредієнти: 500 г сиру, 400 г сметани, 2 ст. л. молока, 30-40 г желатину, 2 ст. л какао, 1 пакетик ваніліну.
Приготування. Желатин залити молоком на годину. Коли він набухне, поставити його на вогонь і помішуючи довести до того повного розчинення. Туди ж додати цукор, ванілін і охолодити. Сир перетерти, змішати з желатином, добавити сметану і все ретельно перемішати. Розділити масу на дві половини. В одну покласти какао і знову все перемішати. Форму застелити харчовою плівкою, вилити світлу сиркову масу і поставити в холодильник для застигання. Дістати і вилити шоколадну сиркову масу і знову поставити в холод. Коли подаватимете на стіл, прикрасьте торт фруктами, ягодами чи шоколадом.
Якщо ви хочете, щоб ваші діти харчувалися здоровою їжею: пили молоко, їли фрукти й овочі, мало споживали куплених цукерок, то приготуйте їм домашні страви з сиру чи інших натуральних продуктів, які ми вам запропонували. Адже правильне харчування вашої родини – у ваших вмілих руках і кулінарних вміннях!
Джерело: jisty.com.ua