Безкоштовний Київ: де за “спасибі” навчать мовам, зроблять модну стрижку і здати аналізи

12 Жовтня 2016 09:16

Хто не любить щось отримати задарма? Звичайно, всі! Але найчастіше зупиняє приказка “безкоштовним буває лише сир у мишоловці”, хоча, як виявилося, не завжди ця життєва мудрість правдива. “Сегодня” дізналася, які саме послуги можна отримати в столиці “за спасибі”, і перевірила на собі, наскільки вони можуть бути якісні. Виявилося, щоб безкоштовно сходити до масажиста, перукаря, косметолога і навіть лікаря, потрібно тільки велике бажання, доступний інтернет і головне – не лінуватися! Також “на шару” може бути їжа, музеї і навіть похід в кіно. А ще можна отримати даром нові і корисні знання, наприклад, гарненько вивчити англійську або німецьку мову!

Освіта: мова і лекції

Безкоштовно в Києві можна отримати нові знання. Існують десятки сайтів, де надано безкоштовну база для вивчення, наприклад, англійської мови. Але цього замало. Звичайно ж, потрібно ще й попрактикуватися з носієм мови. І така можливість теж є! У соцмережах легко можна знайти багато безкоштовних розмовних клубів. До одного з них приєдналися і ми. Виявилося, що збираються вони раз на тиждень, по п’ятницях, в невеликому кафе на Хрещатику і просто базікають за чашкою чаю на різні теми! Новачків приймають в свою команду з радістю. Але потрібно заздалегідь здзвонитися з організаторами або списатися, щоб вас зустріли біля входу. “Розмовляємо на різні теми. У групі близько 15 осіб, з різними життєвими інтересами. Обговорюємо все, що відбувається в країні і світі протягом двох годин. Є у нас і носії мови, які при необхідності підкажуть, що і як краще сказати”, – розповідає нам організатор клубу Артем.

430447_8983015_8985253__

Безкоштовно вчать англійську. Фото: А. Бойко

У клубах за безкоштовним вивчення іноземних мов можна вивчити французьку, іспанську та німецьку. А ще безкоштовно пропонують удосконалити знання багато культурні центри від різних країн. Наприклад, Французький інститут надає всі необхідні допомоги. Також підвищити свій рівень знань можна, відвідавши безкоштовні лекції на економічну тематику. Зараз модно проводити семінари і майстер-класи від громадських організацій за рахунок міжнародних грантів. Але тут є і виверти, наприклад, якщо лекція на тему “Як заробити гроші”, то, скоріше за все, це може виявитися пасткою від мережевого маркетингу, не виключено, що там вас будуть умовляти зробити капіталовкладення.

У Києві можна попрактикуватися і ораторської майстерності. Безкоштовний пробний урок пропонує арт-центр на Володимирській, 23-в, але потрапити туди можна тільки за попереднім записом.

Їжа: ринок, магазин і їжа у будинку

Найпростіший спосіб бесплано перекусити – сходити на ринок. “Сегодня” перевірила на собі цей хитрий метод. За півгодини нам вдалося спробувати на Лук’янівському ринку: виноград, яблука, сир і кілька видів сала.

Ще один варіант – подружитися з адміністратором супермаркету. Там часто проводять дегустації: ковбас, сирів, молока. Адміністратори знають розклади всіх дегустацій, і можна покуштувати ласощів.

Є ще один спосіб не залишитися голодним. Один з благодійних фондів на провулку Лобачевського займається підтримкою незаможних і бездомних. Там з 9:00 діє стаціонарна їдальня, а також авторозвозки з їжею в 32 точках по Києву. Наприклад, в Святошино вони зупиняються на вул. Симиренка, 17 (на сайті фонду є карта з точними адресами і часом роздачі їжі).

1231651_8983006_8985244__

Щодня в черзі за безкоштовною їжею шикуються до 25 осіб. Фото: С. Ревера

Порції досить великі: гаряча каша, шматочок ковбаси і овочевий салат. Щодня в черзі шикуються близько 25 осіб, причому не бездомні, а пристойно одягнені бабусі і дідусі. Правда, чужинців вони зустрічають дуже насторожено.

Культура: музеї і виставки

Безкоштовно “окультуритися” в столиці дуже легко. Раз на місяць усі бажаючі можуть безкоштовно відвідати музеї Києва в так звані дні відкритих дверей. На сайті кожної установи є графік днів безкоштовного відвідування. Наприклад, “Музей історії Києва”, на вул. Б. Хмельницького, 7, доступний в перший понеділок місяця, музей Олександра Пушкіна, що на Кудрявській, 9 – в перший вівторок місяця, а ось легендарний “Шоколадний будиночок” з розкішним інтер’єром (за радянської влади там розміщувався загс) на Шовковичній, 17/2, можна “за спасибі” відвідати в кожну першу середу місяця, але тільки з 10:00 до 14:00.

boy_6205_8983004_8985242__

Раз на місяць вхід в музеї безкоштовний. Фото: А. Бойко

Дізнатися багато нового зі світу мистецтва можна, безкоштовно відвідавши PinchukArtCentre на вул. Басейній, 1/2. Працюють вони в дуже зручний час – з 12:00 до 21:00. Помилуватися картинами сучасних художників можна в багатьох галереях Києва: зокрема, безкоштовні виставки практикують в “Art 14 gallery”, “Я, Гретера” … А ще можна побачити кумедних янголят від Євгенії Гапчинської в однойменній галереї на вул. Михайлівській, 16.

Безкоштовно доступні киянам і старовинні географічні карти в Alex Art House на вул. Хорива, 25, а також чудотворні ікони Афона – в галереї-ризниці на вул. Ярославів Вал, 1. Там же співробітники розкажуть про історію кожної ікони і підкажуть, до якого святого краще звернутися зі своєю бідою.

Щоб трохи більше дізнатися про культуру різних країн, а також про традиції нашого народу, можна відвідати безкоштовні лекції, які часто проводять професори або дослідники різних університетів. Щоб потрапити на лекцію, необхідно записатися заздалегідь, адже кількість місць обмежена. Анонси таких заходів вказують на офіційних сторінках навчальних закладів або громадських організацій в соцмережах.

Розваги: кіно, квести і музика

Безкоштовних розваг в місті вистачає. Поки тримається тепла осіння погода, можна послухати беспланий концерт класичної музики в Маріїнському парку, вони проходять в легендарній “Ракушці” по вихідним.

Але можна вибрати розваги в закритому приміщенні. Приміром, безкоштовно подивитися цікавий фільм! Наприклад, 24 жовтня в культурно-освітньому центрі (вул. Лаврська, 16-а) в рамках всесвітнього тижня італійської мови о 19:00 покажуть стрічку “Командир і лелека”.

_6104_8983014_8985252__

Фестивалі. Можна послухати вуличних музикантів. Фото: А. Бойко

Безкоштовно можна сходити в кіно і на свій день народження: в деяких кінотеатрах в святковий день роздають квитки іменинникам. Для цього потрібно показати касирові документ, який підтверджує дату народження і вибирати фільм. А для дітей до 6 років часто вхід безкоштовний завжди, правда, без надання окремого місця.

Добре розважитися можна, взявши участь в різних квестах, наприклад, щорічно його проводять до Дня туризму. Але щоб безкоштовно взяти участь, потрібна попередня реєстрація. Одні з найбільш доступних розваг – культурні та музичні фестивалі, але на деякі вхід платний – зате “шарові” квитки можна виграти у організаторів.

Медицина: експрес-аналізи

Не секрет, що медицина в країні безкоштовна, правда, лише на папері. Насправді ж, як правило, за все потрібно платити, і чималі гроші. Звичайно, прийшовши в районну поліклініку до лікаря, можна отримати безкоштовну консультацію, а ось полікуватися навряд чи вдасться. Зате в столиці з недавніх пір з’явилася гарна традиція проводити інформаційно-оздоровчі акції. Наприклад, коли в усьому світі відзначають День серця (29 вересня) або День діабету (14 листопада), городяни отримують можливість безкоштовно виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові і безкоштовно отримати індивідуальні консультації лікарів.

_boy6907_8983003_8985241__

Безкоштовно виміряють тиск. Фото: А. Бойко

А у Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ можна здати аналіз і в короткі терміни отримати результат. Більш того, столична влада навіть ініціює серйозніші обстеження: до всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом (24 березня) вони разом з лікарями запрошують всіх бажаючих в одну з київських клінік безкоштовно зробити флюорографію, а в разі потреби зроблять загальний аналіз крові і мокроти.

Місце і час прийому пацієнтів оголошують напередодні на офіційному сайті мерії або ж сповіщають в соцмережах.
“Наприкінці квітня проводилася акція, де безкоштовно обстежили меланому. Вирішила показати свою родимку, яка останнім часом почала видозмінюватися. На мій подив, лікарі виявили злоякісне новоутворення. Пощастило, що виявили його на ранній стадії, і після інтенсивного лікування все благополучно закінчилося. Такі акції робити потрібно частіше”, – розповідає киянка Вікторія.

А ще отримати консультацію лікаря можна і через інтернет. Правда, достовірність буде сумнівна, так що після все одно обов’язково потрібно записуватися на огляд до лікаря.

Транспорт: попутки і маршрутки в ТЦ

Безкоштовно проїхатися в транспорті можна! Але не в громадському, адже якщо контролери зловлять зайця – оштрафують на 60 грн. Зате можна покататися на безкоштовних маршрутках, які курсують по всьому місту. Вони возять відвідувачів ТЦ до найближчої станції метро.

“Від станції “Житомирська” на безкоштовній маршрутці можна доїхати до супермаркету на Біличах. Така ж їздить і від станції “Петрівка” до одного з ТЦ біля Московського мосту. Від “Лук’янівки” також курсують безкоштовні маршрутки за різними напрямками. Це дуже зручно”, – розповідає киянка Анастасія. Але потрібно враховувати, що вони починають їздити не раніше 9.00. Тому добратися на роботу в такий спосіб не вдасться.

boy_9638_8983013_8985251__

Безкоштовні маршрутки їдуть від метро до торгових центрів. Фото: А. Бойко

Ще один із способів – проїхатися на попутці. Але це на удачу, адже далеко не всі погодяться брати незнайомого попутника. Хоча деякі водії в соцмережах погоджуються підвозити попутників за символічну плату або просто щоб не нудно було в дорозі.

Краса: зачіски і вії

Київ – місто можливостей! Саме тут можна безкоштовно отримати послуги масажиста, візажиста, перукаря і навіть косметолога. Але ці послуги надають студенти профільних установ або ж учні короткострокових курсів, які з величезним азартом візьмуться за створення іміджу будь-кого, щоб набити руку.

“Мені зробили приголомшливу вечірню зачіску в одній зі шкіл на вул. Шутова. Зробили добре, але дуже довго – майже дві години. Цього і слід було очікувати, творили її студенти, які запросили мене побути моделлю. Одного разу я сама подзвонила і записалася на безкоштовну процедуру нарощуючи вій. Там заповнила анкету, і вони вже самі звали на різні процедури: макіяж, манікюр і навіть педикюр. Запрошували на масаж, але це все ж справа специфічна – адже потрібно оголяти частини тіла при всій групі (близько 5-10 осіб), наприклад, плечі, стегна, а більш сміливі дівчата погоджувалися оголяти груди. Сором’язливі, звичайно ж, відмовлялися. Учні курсів пропонували зробити навіть медовий масаж, який у професіоналів обійшовся б у кілька сотень гривень. А в цій школі заплатила лише 20 грн за мед. Але результатом задоволена”, – розповідає нам мешканка столиці Анна Копійка.

owpgisjejfg_8983012_8985250__

Вечірня зачіска за 2 години. Фото: А. Бойко

Фахівці запевняють, що якщо безкоштовні процедури – стрижки або масаж – досить безпечні, то з косметологічними послугами рекомендують не поспішати. “Вирішила зробити татуаж брів за спасибі в одній зі шкіл столиці. Але студентка зробила їх трохи кривуватим, і, щоб виправити недбалість початківця майстра, мені довелося все переробляти у справжнього фахівця. Його послуги обійшлися мені майже в 500 гривень. Але претензій немає, адже я знала, що йду ні до майстру, а до учня”, – розповіла нам киянка Вікторія Щербак.