Будапешт – тисячолітнє місто королів та замків на берегах Дунаю

17 Жовтня 2016 17:35

Будапешт постав після того, як три стародавні придунайські міста – Буда й Обуда з одного боку, та Пешт – з другого, з’єднали свої береги мостами. Зараз туристи навряд чи помічають різницю між двома берегами: палаців, музеїв і площ з кожного боку так багато – тільки встигай усе відвідати.

Та навіть серед цього різноманіття є свої зірки. Найяскравіша з них, безперечно, будівля парламенту, символ не тільки Будапешта, а й усієї Угорщини.

За десять євро ви можете зайти всередину та помилуватися пишним інтер’єром, на оздобу якого, до речі, пішло сорок кілограмів чистого золота. У такому розкішному місці зберігають святу корону Угорщини, яка вінчала голову кожного угорського монарха. Нині в парламенті, як і сто років тому, засідають законотворці.

Від будівлі парламенту зовсім недалеко до базиліки святого Іштвана, першого короля Угорщини. Він поширив у країні християнство, неймовірну базиліку звели на його честь.

Читайте також: Сан Марино – найстаріша країна, яку можна оглянути за два дні

І парламент, і базиліка розташовані в Пешті. А от Буда – це згадка про монархію і середньовіччя. На тамтешньому пагорбі гордо височіє Будайська фортеця. Це був водночас і королівський палац, і символ надійного захисту міста.

Поруч – готичний собор Матьяша, який є частиною палацового комплексу. І храм, і фортецю огортає білосніжний Рибацький бастіон. Ця споруда збудована на місці колишнього рибного ринку, на руїнах старих мурів палацу. Нині бастіон – це привід кілька годин гуляти й милуватися Будапештом з висоти.

Ще один замок, який не можемо не згадати, називається Вайдахуняд. Ззовні – міцна споруда, таке враження, наче його будували, щоб захищатися від тисяч нападників. Утім, хай вигляд не вводить в оману. Замку – трохи більше ста років. Спершу його збудували з пап’є-маше, кілька днів він виконував роль історичного павільйону під час святкувань тисячоліття Угорщини. Потім його розібрали… і збудували знову, вже з каменю. Просто жителі Будапешта його так полюбили, що вже не змогли змиритися з його зникненням. Нині в стінах замку – музей.

Читайте також: Кошице – місто вихідного дня, яке обов’язково слід відвідати

Коли ви вдосталь вивчите архітектуру Будапешта, а місцеві кав’ярні вже не приваблюватимуть різноманіттям марципанів, вирушайте у купальні Сечені. Не просто унікальне місце столиці, а одне з найунікальніших на всій планеті. Уявіть, з-під землі б’ють лікувальні джерела – і ви спокійно можете в них скупатися! Серед міського парку, неподалік історичного центру, для цього обладнали десяток басейнів. Тільки не забудьте купити квиток. Він коштує в межах двадцяти євро.

Похваліться фотографіями зі свого відпочинку перед рідними. Фотографуйте й надсилайте їм фото через інтернет. Роумінг від Київстару пропонує по сто мегабайт інтернету на день за тридцять п’ять гривень. Точно дешевше, ніж поплавати в купальнях Сечені. Ви сплатите тільки за інтернет, абонплати за роумінг у Київстарі немає. Дешеві тарифи автоматично підключать вам, щойно ви виїдете з України.

Джерело: 24 Канал