Вулиця Бастіонна з’явилася на карті Києва в XIX столітті, але називалася вона тоді Святотроїцька, оскільки знаходиться поруч з церквою Святої Трійці Іонійського монастиря. Сучасну назву вулиця отримала лише в 1940 році на честь бастіонних укріплень Печерської цитаделі, до яких вона виходить. На початку вулиці знаходиться незвичайний будинок №2/1 з яскравою ліпниною, серед якої особливо виділяється “ріг достатку“.
На верхніх поверхах колони, які додають будинку особливого шарму.
Місцеві жителі прозвали будівлю Будинком з крилами, оскільки він має бічні будови, що нагадують крила птаха.
Біля казначейства оселилася родина лелек
На вулиці Бастіонній в особняку під №6 знаходиться Державна казначейська служба України.
Чиновники з особливим смаком подбали про благоустрій навколо будинку. Там є невеликий сад, де оселилася скульптура у вигляді сімейства лелек.
Сама 3-поверхова жовта будівля побудована в минулому столітті і прикрашена багатою ліпниною, особливо на карнизі. На фасаді можна розглянути ще і ліпнину з квітів, а також акуратні колони біля входу.
На згадку про художницю
По сусідству з Бастіонною варто звернути увагу на невелику вуличку, названу на честь української художниці, майстра народного декоративного живопису Катерини Білокур. На будівлі під №2 / 8 в її честь встановлена пам’ятна табличка.
Довжина вулиці – всього кілька десятків метрів. На ній збереглися будинки радянської побудови з багатою ліпниною. В одному з таких будинків зараз знаходиться бібліотека ім. Олега Кошового. Вулиця виникла в ХIХ столітті і була частиною Болсуновської вулиці (назва пішла від прізвища домовласника), в 1966 році її перейменували на честь Євгенії Бош, яка була головою народного секретаріату України (в 1917-1918 рр.) – Фактично главою уряду. Бош важко хворіла і наклала на себе руки, застрелившись в Москві в 1925 р
Автор “миру” на станції метро
Прогулюючись по вулиці Бастіонній, варто заглянути в невеликій однойменний провулок. У 13-поверховому будинку №9, який був побудований для Спілки художників, проживав відомий скульптор Едвард Кунцевич.
Серед його робіт – бюст письменника Максима Горького на станції метро “Університет” і монумент “Мир” (жінка з голубами) на станції метро “Дніпро”. З Бастіонної прямо потрапляємо до центрального входу в ботсад ім. Гришка, який по праву вважається царством квітів і рідкісних дерев. Також на його території знаходиться Іонійський монастир, заснований в кінці XIX століття.
Джерело:Сегодня