Середньостатистичному киянинові треба збирати гроші на квартиру 30 років

28 Жовтня 2016 12:29
Фото з відкритиx джерел

Фото з відкритиx джерел

За три роки середня зарплата киян зросла вдвічі і в нинішньому році склала 8 тис. Грн. Про це журналістам сказали в Головному управлінні статистики Києва. “Вести” підрахували, скільки потрібно було збирати в 2013 році і скільки у цьому, щоб дозволити собі придбати ті чи інші блага (див. інфографіку).

За словами HR-експерта Тетяни Пашки, сьогодні більше всіх в столиці заробляють програмісти і топ-менеджери, а менше – бюджетники і охоронці. “Зарплата бюджетників починається від 2 тис. Грн, 3-5 тис. Грн отримують охоронці, продавці-консультанти. На зарплату в 6-7 тис. Грн може розраховувати офісний персонал, а також робітники – вантажники і середніх ярусів. 8-12 тис. грн отримують менеджери середньої ланки, системні адміністратори, продавці високого рівня. 12 тис. і вище заробляють в IT-сфері. 20-25 тис. грн в основному отримують веб-розробники, менеджери з продажу контенту і веб-маркетологи і дизайнери “.

Як зізнаються опитані нами кияни, середня зарплата в столиці повинна бути не менше 10 тис. “Я отримую близько 8 тис., Моя дружина – трохи менше. У нас двоє дітей. Грошей вистачає, щоб одягти-взути сім’ю, оплатити компослуги, купити продукти . Щоб влітку з’їздити в Затоку, відкладали майже півроку. І це нам ще не доводилося стикатися з витратами на медицину, а розцінки там захмарні “, – говорить сисадмін Андрій.

Як зазначив президент українського аналітичного центру Олександр Охріменко, навіть з урахуванням підвищення середніх зарплат накопичити на щось дороге дуже непросто.

2С урахуванням колосального зростання цін при такій середній зарплаті на хороший автомобіль доведеться збирати десятиліття. Реальний відсоток, який сьогодні киянин може відкладати, – це 6% від середньої зарплати “, – говорить Охріменко.

Як повідомлялося раніше, житло в Києві дешевшає, але якість падає.

Джерело:  ukranews.com