Шкільний перекус: що покласти дитині у портфель

4 Жовтня 2016 12:38

У школу треба брати з собою перекус, — так радять дієтологи. У пошуках ідеальної трапези для вашої дитини зовсім не обов’язково пакувати повноцінний «мамин обід» в окрему сумку. Достатньо лише знати необхідний мінімум продуктів для енергійних малюків.  Взагалі-то в кожній школі є їдальні, де дитина може замовити собі повноцінну порцію, тим паче, що у менших класах сніданок – обов’язкова трапеза після другого уроку. Але ж завжди хочеться порадувати свого учня чимось смачненьким. Ми зібрали думки експертів і з’ясували, що краще покласти в ранець школяреві, щоб це було не тільки ситно, але і корисно.


 

Перше, що потрібно зробити, – це привчити дитину до сніданку, вона не повинна йти до школи з порожнім шлунком.  Для того щоб дитина не забула з’їсти те, що їй дали , важливо зручно і красиво запакувати їжу. Зараз у магазинах великий асортимент ланч-боксів для їжі, термосків  і бутербродниць з кількома відділеннями. У них можна розкласти бутерброди, овочі та фрукти для перекусів. Бутерброди можна загорнути в харчову плівку чи фольгу, щоб дитині зручніше було їх їсти. Також не забудьте покласти серветку.

0042078_1440945310

А тепер продумайте шкільне меню. Фахівці пропонують таке:

 1. Фрукти

Яблука, банани, груші, сливи – будь-які сезонні фрукти. Бажано позбавити їх від неїстівних нутрощів, порізати та скласти у контейнер. Так зручніше, бо маленькі шматочки можна з’їсти за перерву та й огризки не літатимуть по класу. І краще, якщо плоди будуть не м’які, інакше, поки справа дійде до їжі – вони перетворяться на незаплановану кашу. Або навіть на компот.

Lunch box with sandwich, cookies, veggies and fruits

 

2. Овочі

Принцип той самий, що й з фруктами. Плоди не повинні бути м’якими. Найкраще підійдуть для їжі у школі морква, огірки, солодкий перець, варений буряк скибочками або запечена цвітна капуста.

pic_domik_2-new4

3. Горіхи й сухофрукти

Це такий собі корисний замінник солодощів і хороша підзарядка для мозку. Тут чудово спрацюють фундук, мигдаль, волоські горіхи, кеш’ю, гарбузове насіння (лущене, зрозуміло), а також родзинки, курага, чорнослив, інжир, фініки без кісточок. Немає сенсу нагадувати, що всі дари природи повинні бути в закритому контейнері, щоб їх не довелося виловлювати по всьому рюкзаку.

Advertisment

suhofrukty-i-ih-tsennost

4. Цільнозернові хлібці та печиво

Легкі, компактні й по портфелю не скачуть. Мабуть, для багатьох це найбільш привабливий варіант. Знову ж таки можна й руки не мити – розгорнув акуратно та й харчуйся на здоров’я. Наявність горіхів та складних вуглеводів гарантує, що голод на якийсь час відступить.

0u2c54f230-5ff3fe77-63d0ade6-jpg-682x682-pad

5. Домашня випічка

Пироги з правильними інгредієнтами – непогана їжа в школу, але все ж не варто ними захоплюватися.

pot_pourri_estival_grand

6. Бутерброди

Правильний бутерброд повинен бути маленьким, так би мовити, на один укус. Щоб ігредієнти такого перекусу не залишилися на зошитах та підручниках. Варіанти можуть бути різні. Правильним рішенням буде покласти скибочку відвареної або запеченої грудинки або м’яса, тонку скибочку шинки. Хорошим варіантом є бутерброди з твердим сиром, оскільки він добре зберігається, калорійний і є джерелом кальцію для дитячого організму. З бутербродами обов’язково слід дати дитині овочі. Це можуть бути скибочки огірка, перцю, різноманітна зелень.

36d361504662380401584d785c455ade

7. Крім їжі, слід не забувати про пиття

Це може бути пляшка 0,33 або 0,5 л з чистою водою. Можна давати сік, але не часто, і бажано з тих фруктів, які ростуть у нашій кліматичній зоні: яблука, груші, виноград. Сік не повинен містити цукру і консервантів.

fdcf76e22b3310806fc43e379f645d2805c48b2f_900

Що НЕ варто класти дитині до школи

  • Варена ковбаса і сосиски у бутерброди  не годяться, адже вони без холодильника швидко псуються;
  • Те саме стосується і йогуртів та сиркових десертів – вони просто «не доживуть» до урочистої миті їх поїдання;
  • Не варто класти і сиров’ялену та копчену ковбасу – вони надто сухі для дитячого швидкого харчування і мають яскраво виражений запах;
  • Змащувати хлібець чи бутербродну булочку не потрібно маслом та майонезом – вони мають звичай мітити свою територію жирними плямами, що не дуже естетично.

shutterstock_309475742

Рецепти дитячих бутербродів

  •  М’ЯСНИЙ МІНІ-СЕНДВІЧ

Два шматочки чорного або цільнозернового хліба намастити плавленим сирком. На один із них покласти пластинку відвареної (запеченої) курки або індички. Зверху – кілька скибочок солодкого перцю або листок салату. Накрити другим шматком хліба та розрізати на чотири частини.

maxresdefault

  • МІНІ-ПІЦА

Взяти маленькі круглі булочки, зрізати з них верхівку та вийняти м’якуш. Змішати варене куряче філе, порізане на дрібні шматочки, тертий сир та зелень. Нафарширувати цією сумішшю булочки, накрити кришечками та поставити у духовку, щоб злегка підрум’янилися. Навіть у холодному вигляді така їжа в школу неймовірно смачна та поживна.

istock_000016597318small

  • ЛІНИВИЙ ЛАВАШ

Зовсім простий варіант. Тонкий лаваш розрізати на чотири частини та поміркувати, щоб таке загорнути у нього. Потім увімкнути фантазію та почати готувати начинку: сир солоний із зеленню; сир солодкий з родзинками, шматочками чорносливу, кураги, банана (потрібне підкреслити); паштет м’ясний або печінковий зі шматочками овочів та зеленню; омлет з куркою або солодким перцем – далі у тому ж дусі. Приготовану начинку викласти на кожну з частин четвертованого лаваша та скрутити в рулетики.

61687605

І наостанок, пам’ятайте, що якщо у дитини з собою буде корисна їжа – вона її із задоволенням з’їсть. А, якщо ні, то голодний шлунок може спровокувати ваших школяриків купити всілякі шкідливі харчі. І ще: якщо дитина соромиться їсти у школі, то підкажіть їй, що в компанії їсти веселіше. Кладіть у портфель кілька запасних бутербродів, щоб ваш учень міг пригостити друзів.

Смачних перекусів вашим маленьким гурманам!

Джерело:  jisty.com.ua