У Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставки «Земля надії»

18 Жовтня 2016 09:07

Afisha-2_resized

20 жовтня 2016 року о 16.00 у Музеї української діаспори (вул. Московська, 40 б)   відбудеться відкриття виставки «Земля надії», яка присвячена 100 – річчю від дня народження Олекси Булавицького (1916 – 2001) – живописця-пейзажиста, відомого представника української мистецької діаспори США.

На виставці, яка діятиме у просторі постійної експозиції, будуть представлені пейзажі та портрети  художника, що належать до різних періодів його творчості, деякі раніше ніколи не експонувалися.

Олекса Булавицький народився та виріс в Україні, на батьківщині отримав  мистецьку освіту та сформувався як художник.  Опинившись далеко за межами України, він залишився українським митцем, обравши українську тему  провідною темою своєї творчості.   Віднайшовши перші послення українців на “вільних землях” у Канаді, художник зміг зафіксувати старовинні осередки національної матеріальної культури, творчо осмислив унікальний «феномен виживання» вихідців з України. За кілька сезонів протягом 50-70-х рр. у околицях Вінніпега створив понад 50 картин і етюдів – своєрідна данина, знак поваги митця, представника «третьої хвилі» еміграції до  українців-хліборобів «першої хвилі». На канадській землі,  серед хуторів та сіл з назвами Сірко, Долина, Шевченко, Олеськів, Нью-Київ, Булавицький ніби вдруге в житті віднайшов та відкрив для себе  Україну і майстерно відтворив у своїх пейзажах, позначених рисами імпресіонізму.  Ряд зазначених пейзажів були передані художником в Україну і стали основою колекції новоствореного музею.

На виставці також представлені роботи художника, які знайомлять з «американською» Америкою  (“Рибальські човни” (Глостер, штат Массачусетс), “Флорида. Мексиканська затока” та ін.) дають можливість повною мірою оцінити талант художника,   спадщина якого відображає традиції та напрямки українського і світового пейзажного живопису другої половини XX ст.

Вхід на відкриття – вільний.

З 21 жовтня вартість квитка становитиме 25 грн. (у вартість також входить відвідання постійної експозиції музею).

Біографія

Олекса Васильович Булавицький народився 6 жовтня 1916 року в Умані. Мистецьку освіту здобував у приватній школі професора М.Ярового в Києві (1934-1935), Одеський художній школі, (1935-1938) у Ленінградський академії мистецв (1938-1939), Київському художньому інституті (1939-1941). Працював декоратором у театрах Києва і макетчиком  на Київський кіностудії. Після війни жив у Карлсфельді та Берхтесгадені в Німеччині. 1950 р. емігрував до США, працював у архітектурних фірмах, в Міннеаполісі викладав малярство і рисунок у Центрі містецтва і освіти та у власній майстерні. Основні жанри – пейзаж і портрет. Помер  28 липня 2001 р. у Міннеаполісі (Міннесота, США).

Джерело: http://prostir.museum/ua/event/5019