В Україні випробовують першого вітчизняного наземного бойового робота

11 Жовтня 2016 10:45

Шестиколісний міні-БТР має назву “Фантом”В Україні проходить випробування першого вітчизняного дистанційно керованого шестиколісного міні-БТР “Фантом”, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на “Сегодня”.

“Фантом” озброєний кулеметом і, за інформацією держконцерну “Укроборонпрому”, може також використовуватися для евакуації людей з поля бою або для підвозу боєприпасів.

На думку експертів, поява “Фантома” – це вже крок вперед, адже інші держави активно “роботизують” свої армії.

Вітчизняний наземний бойовий робот довжиною в 3 метри, шириною в півтора і висотою в 90 см. Він розганяється до 38 км на годину і має запас ходу в 20 км. Міні-БТР озброєний 7,62 мм кулеметом, оснащений денним і нічним прицілом, чинним на відстані до 2 км.

Управління “Фантомом” відбувається або по захищеному радіоканалу, або за допомогою оптико-волоконного кабелю довжиною в 5 км.

Машинка досить містка для того, щоб перевозити боєприпаси, а також евакуювати з поля бою двох чоловік. Їх можна розмістити вздовж корпусу бронетранспортера, попередньо відкинувши дві металеві рами, розташовані по бортах машини.

Колишній заступник директора держконцерну “Укроборонпром”, експерт з питань ВПК Максим Глущенко вважає, що міні-БТР – це поки лише концепт: “Головна проблема – це відстань, на якій ним можна управляти, а також здатність каналу управління протидіяти засобам радіоелектронної боротьби”.

“За кордоном акцент робиться на оснащення подібної техніки бойовими модулями, наприклад, в комплекті з керованими ракетами. Ось це може бути цікаво”,  додав експерт.

Нагадаємо, нещодавно “Укроборонпром” показав Турчинову “Горлицю”, “Фантом” та “Вія”.

Джерело: depo.ua