Вчені розповіли, в який час віруси є найнебезпечнішими

17 Жовтня 2016 16:40
Вірус
Вірус / maslov

Віруси можуть бути у 10 разів небезпечніші, якщо потрапляють до організму своєї жертви вранці.

Такі дані з’явились в ході нового дослідження науковців з університету Кембриджа, пише Uzhgorod. Дослідження також показало, що організми із розхитаним біологічним ритмом, наприклад, через позмінну роботу чи зміну часових поясів, більш вразливі до інфекцій.

У рамках дослідження вчені інфікували мишей вірусами грипу та герпесу. Дослідження показали, що відносна кількість вірусу в організмах мишей, яких заразили вранці, у 10 разів перевищувала кількість вірусу у мишах, яких заразили увечері.

Вчені зробили висновок, що вірусам не вдавалося узяти під контроль внутрішні процеси у клітинах після певного часу – коли певні механізми у них зупинялися. Кажучи умовно, вірусу не вдавалося захопити фабрику після того, як її працівники розходилися по домівках.

Частина тестів показали, що умисний збій біологічного годинника піддослідних тварин призводив до того, що їхні організми були “замкнені” у стані, який дозволяв вірусу розмножуватися.

Інша учасниця досліджень, доктор Рейчел Едґар, сказала, що більш вразливими до вірусних захворювань можуть бути ті, хто працює у нічні зміни.

Вчені використали лише два види вірусів, проте вони відображають доволі широкий спектр. Так вірус грипу відносять до РНК-типу, а вірус герпесу – до ДНК-типу. Це дає науковцям можливість припустити, що принцип “підвищеного ранкового ризику” може бути загальним для дуже великої кількості вірусів.

Близько 10% генів – інструкцій для функціонування людського тіла – змінюють свою активність впродовж дня.

Джерело:  24tv.ua