Як забезпечити дитині здорову психіку: 5 порад

12 Жовтня 2016 13:16

Враховуй потреби дитини з перших днів його життя, тоді не потрібно буде хвилюватися за його психіку в майбутньому. Психологи кажуть, що тількимама здатна створити умови для формування здорової психіки малюка. З перших днів, дотримуючись деяких законів, ти зможеш забезпечити дитині щасливе майбутнє.

Мамині емоції

У перший час життя малюк сприймає світ короткочасно, емоційно. З цього випливає, що він швидко сприймає і приймає мамині емоції. Які емоції в даний момент переживає мама, ті передаються і дитині. Знаменитий психолог Росс Кемпбелл писав в одній зі своїх книг про дітей, що дитину можна порівняти з дзеркалом. Інакше, чадо є відображенням любові, але при цьому не починає любити першою.

Взаємодія

Дитину оточує не тільки мама і впливає на нього емоційно. В її оточенні багато рідних людей, тато, бабусі, дідусі, брати і сестри, але все ж мама більше здатна передати всі ниточки емоцій і заповнити емоційний резервуар дитини. З перших місяців вагітності між мамою і малюком зав’язується взаємодія, вони відчувають один одного, обмінюються емоціями і допомагають гармонійно розвиватися.

Перша посмішка

У кожного з дітей перша посмішка може з’явитися по-різному, у когось на третій місяць життя, у кого на першому, а в деяких і на п’ятому, шостому. Але коли малюк посміхнеться, він вперше в житті заявить про своє «я», яке в подальшому стане його захисником.

Підтримуй перші навички

У перший рік життя розвиток мови для малюка дуже складний процес. На третьому місяці дитина вже вимовляє звуки, і не тільки вимовляє, малюк вже їх чує і розуміє, що це він говорить, і що звуки відрізняються від інших. Звуками він доводить свою силу! Коли він їх видає, ти звертаєш на нього увагу, а це якраз те, що йому потрібно. Підтримуй його починання в мові і зможеш зрозуміти свого малюка.

Якщо дитина прагне співати чи танцювати, не варто сміятися, потрібно його і в цьому підтримати, для нього це дуже важливо.

Дружна сім’я – сміливий малюк

На другому півріччі життя дитина починає боятися чужих людей і відсутності мами. Згодом це пройде, якщо малюк не буде відчувати нестабільність свого «я», розлуки з мамою, а також змін в твоєму настрої. Мама і тато в перші роки життя для нього найголовніші і улюблені люди на всій планеті. Якщо між вами буде розуміння, любов і відсутність сварок, то і дитина буде поглинати тільки позитивні емоції і разом з вами радіти життю.

Джерело: Наша мама