«Влада, яку можна нехтувати і закони, які можна не виконувати. Подібні висновки зробила більшість киян відносно сьогоднішнього демонтажу скандальної надбудови над столичним Будинком профспілок на Хрещатику. Адже, від моменту появи надбудови у два поверхи і зміни фасаду до демонтажу пройшло майже 2 роки. І все це – без дозволів і погоджень, під самим носом у міського голови, депутатів міськради», – коментуючи знесення надбудови на Будинку профспілок, зазначає експерт з місцевого самоврядування, керівник київського осередку Громадського руху М.Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.
На думку експерта, демонтаж і закриття незаконно працюючих кафе у будівлі профспілок, це передусім перемога громадськості у тиску на столичну владу. Сам факт того, що в центрі європейської столиці забудовники можуть собі дозволити незаконно зводити конструкції, говорить про низький рівень впливу міських чиновників на стратегічний розвиток київської інфраструктури, а подекуди, і дозволяє говорити про їх заангажованість.
« Незрозумілим є піар влади на демонтажу: тут треба «голову ховати в пісок» від сорому та від неповаги бізнесменів до власних персон. І хоча демонтаж триває, все ще є сумніви у завершеності даного процесу. А також, лишився присмак гіркого розчарування – верховенство грошей і домовленостей продовжує превалювати над законністю та совістю», – говорить Федоренко.
Нагадаємо, після Революції гідності над частиною Будинку профспілок на майдані Незалежності в Києві добудували ще два поверхи та змінили фасад. Загалом, забудовник незаконно сконструював 800 квадратних метрів.
У Державній архітектурно-будівельній інспекції на прохання прокуратури перевірили документи, виявилося, що будівництво нових поверхів – незаконне. забудовник незаконно сконструював 800 квадратних метрів над Будинком профспілок
Сьогодні, комунальники почали демонтаж надбудови над Будинком профспілок.