Прірва між віддекларованими чиновниками та звичайними людьми спричинить громадський бунт та критику міжнародної спільноти, – політолог

1 листопадаа 2016 12:38

kyiv Результатом оприлюднення майнових  декларацій державних посадовців в Реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій    держави або місцевого самоврядування, стануть масові протести в державі та невиконання домовленостей для України міжнародною спільнотою.

« Українське суспільство, від військових в АТО до пенсіонерів у будь-якому регіоні   країни, шоковане тим, наскільки вітчизняні  держслужбовці, судді, депутати та їх родини м’яко кажучи, забезпечені.  Подібні декларації членів уряду в Європі  відразу б спричинили не одну посадову відставку, а мільйонні  статки державних  прокурорів  – розслідування відповідних правоохоронних структур. Українцям марно сподіватися на совість чиновників-мільйонерів-колекціонерів та їх відмову від влади, також невідомо скільки часу та як ефективно  будуть проводитися розслідування законності набутого   майна. Тож цілком прогнозовано, що обурення суспільства має вилитися у масові протести», – вважає політичний експерт, голова київського осередку  Громадського руху М.Томенка “Рідна країна”  Олександр Федоренко.

Він також зазначає, що протягом найближчого часу державі слід очікувати різкої оцінки на віддекларовані посадовцями статки від ЄС та США. В даному випадку, це загрожує ускладненням у  отриманні фінансово-експертної допомоги в частині боротьби з корупцією, звуженням освітніх програм, негативних меседжів відносно реформування банківської системи та стабілізації  курсу національної валюти, вважає політолог.

Також, Федоренко говорить, що відповідну ініціативу Кабміну щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 3600 грн. можна розцінювати як спробу урядом знівелювати рівень  добробуту посадовців відносно прожиткового рівня  населення країни, та у такий спосіб дещо змістити акценти з власних статків.

 «Висновок один – уряд не виконує своїх функцій, бо життя по-новому забезпечує для обраних,  Верховна Рада потребує перезавантаження й нових чесних політиків, система правосуддя кричить про  необхідність 100%-ї «зачистки» .  Щодо Президента, то він, маючи «чесно зароблені у бізнесі статки», мав би бути першим віп-посадовцем в Реєстрі, а не вносити  власну декларацію за 2 години до дед-лайну.  Відтак, прірва між віддекларованими чиновниками та звичайними людьми з мінімальною зарплатою у 1600 грн, може  спричинити громадський бунт та призведе до гострої критики  міжнародної спільноти», – прогнозує Олександр Федоренко.

Нагадаємо, 31 жовтня о 00:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Відповідно до поданих декларацій, посадовці категорій «А» та «Б» тримають мільйони готівкових коштів у різній валюті, колекціонують твори мистецтва та вино, володіють земельними ділянками, будинками та квартирами, є власниками раритетних друкованих видань та зареєстрованих в Європі кампаній.

Президент Петро Порошенко подав електронну декларацію, згідно з якою у нього є готівкою 800 тис грн і $ 60 тис., і поспішив запевнити громадськість, що все його численне нерухоме та рухоме майно було куплене до президентства.