Про 10% податок за результатами е-декларування

1 листопадаа 2016 12:19

esОтож, перші три висновки з історії електронного декларування чиновників:

1. Вже прямо читається необхідність звільнення нинішнього керівництва Нацбанку і формування – нового, професійного та незалежного від влади.

2. Необхідно ввести новий податок для задекларованих високопосадовцями готівкових статків (назвемо його разовим податком на розкіш, або разовим військовим податком). Скажімо, якщо це буде 10% від задекларованої суми готівкових коштів, то, наприклад, лише один нардеп Р. Демчак, який задекларував готівкою 133 млн грн., поповнить бюджет на 13,3 млн. грн!

3. Передбачити декларування статків УСІХ КЕРІВНИКІВ державних та комунальних підприємств та установ – від “Нафтогазу” до керівників навчальних закладів.

Я критично ставлюся до ідеї е-декларування всіма громадянами України! Як мінімум, в найближчій перспективі – це точно. Для прикладу нагадаю, що нині лише мінімальну пенсію у розмірі 1130 гpн. отримує біля 6,5 млн громадян.

P.S. Звичайно, перевірки НАБУ повинні відбуватися, але нинішній вибірковий принцип діяльності правоохоронних органів не викликає великої довіри й оптимізму! Тому, як мінімум, суспільно-політичний ефект і запропонований мною економічний ефект (у вигляді податку на готівку) були б першими, але швидкими й реалістичними кроками.

Блог Миколи Томенка на  obozrevatel.com