П’ять поширених міфів про лікування застуди

14 листопадаа 2016 09:05

Надто часто ми лікуємось підручними засобами, а це, як виявляється, не є корисним для здоров’я.

Антибіотики – надто сильні лікувальні засоби Міф №1. стосується вітаміну С
В народі його вважають панацеєю, але насправді це не так. Вітамін С ніяк не впливає на застуду. Нема наукових підтверджень, ані спростувань, які могли б довести користь вживання продуктів, багатих на вітамін С під час застудних захворювань. Лікарі наголошують, що самолікування цитрусовими може бути не лише безкорисним для організму, а й завдати шкоди. Адже вони є сильними алергенами. Лікарі зазнаються, що їм часто приходиться лікувати нежить та кропивницю одночасно.

Міф №2. Міцний алкоголь здатний побороти віруси
Цей метод став чи не найулюбленішим у народі. Адже хильнути чарочку “гарячого” під час хвороби – святе діло. Але виявляється, шкоди від цього значно більше, ніж користі.

Ніякого лікувального ефекту алкоголь не дає. Він навпаки, і без того ослаблений організм зневоднює після вживання спиртних напоїв. Це веде до сповільнення реакцій, організм уже не може боротись з вірусами, – наголошує сімейний лікар Ілля Мельниченко.
Також не слід забувати, що прийом ліків та алкоголю несумісні для здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сухий кашель: в чому причина виникнення і які ліки обрати

Міф №3. Лікуватись необхідно винятково антибіотиками
Антибіотики – надто сильні лікувальні засоби. Вони чудово справляються з вірусами, але водночас послаблюють внутрішні органи. А якщо ще й не правильно їх приймати, то можна отримати дуже невтішні наслідки такого “лікування”.

Антибіотики призначаються при захворюваннях, які викликані хворобоутворюючими бактеріями, а застуду викликають віруси, – розказує сімейний лікар.
Не слід забувати про те, що антибіотики повинен виписувати лікар, а також призначити додаткові препарати, які допоможуть печінці та імунітету впоратись з прийомом сильнодіючих препаратів.

Міф №4. Інгаляція з гарячої картоплі врятує від нежитю
Всі з дитинства пам’ятають ритуал дихання картоплі. Хорому приходилось по 15 хвилин сидіти над каструлею щойно звареної картоплі.

Лікар стверджує, що парові інгаляції шкідливі для організму. Простий нежить легко вилікувати за допомогою препаратів, які звужують судини. Розпарювання натомість їх розширяє. Також можна обпектись гарячою парою та завдати собі цим неабиякої шкоди.

Міф №5. Полоскання розчином солі, соди та йоду вилікує хворе горло
Цей чарівний “коктейль” вважається ледь не чудодійним. Більшість людей здатні замінити ним усі ліки від простуди та грипу. Все обумовлюється тим, що препарати шкідливі для організму, а яку шкоду може завдати звичайна сіль та сода?

Беззаперечно, сіль та сода – чудові антисептики. Хоча вони значно слабші за сучасні препарати і точно не такі приємні на смак, але впоратись з бактеріями на слизовій оболонці вони здатні. А от з йодом потрібно поводитись акуратно, адже спиртовий розчин може викликати подразнення слизової оболонки та ускладнити ситуацію. І на щитоподібну залозу він впливає не найкращим чином, – наголошує лікар Галина Ігнатенко.
Але й розчин без йоду у більшій концентрації може пошкодити слизову оболонку, тому потрібно бути з ним вкрай обережним.