Сьогодні збірна України зіграє з Сербією

15 листопадаа 2016 16:55
Фото : ФФУ

Фото : ФФУ

У вівторок наша національна команда в Харкові закриє 2016 рік спарингом із Сербією

Сьогодні в Харкові наша збірна закриє 2016 рік товарняком з Сербією. До речі, як і ми, йде на другому місці в своїй групі відбору на ЧС, і теж із 8 очками. Матч розпочнеться о 21:00, онлайн – на segodnya.ua. Матч із балканцями для нас – свого роду тренування відбіркової гри з Хорватією, яка чекає “синьо-жовтих” 24 березня в Загребі. Але ще, як заявив Андрій Шевченко: “Це можливість перевірити збірників, які менше грали. Дам можливість всім зіграти. Хочемо подивитися різні схеми”. “Сегодня” прикинула, яку схему і яких гравців можемо побачити проти Сербії.

Нагадаємо, відбір на світ-2018 (з Ісландією, 1:1) ми починали без чистого форварда, з Коваленком в ролі “фальшивої десятки”. Наступні три матчі (Туреччина – 2:2, Косово – 3:0, Фінляндія – 1:0) проводили з Кравцем на вістрі і так званим раулевським перевернутим трикутником: Степаненко – Коваленко – Зінченко. Однак, як зазначають експерти, “іспанська модель” виглядала авантюрно, роблячи занадто легким шлях до наших воріт для суперників навіть не надто великого калібру. І якщо ми так само зіграємо з більш класною Хорватією, то – все пропало. Звідси прогноз, що в товарняку з сербами українці, з прицілом на хорватів, можуть протестувати улюблений варіант Михайла Фоменка – більш надійну схему 4-5-1 з двома опорниками (а не одним Степаненком, як зараз) і акцентом на контратаку.

“У кожної команди повинно бути як мінімум три варіанти ведення гри – залежно від суперника, подій на полі і конкретного завдання, – каже колишній тренер “Таврії”, експерт Олег Федорчук. – А матчі збірної – і з Ісландією, і з Туреччиною, і з фінами – показали, що у нас з різноманітністю тактик – проблема. Фіни грали проти нас по-різному – спочатку в п’ять, навіщо в чотири захисники – і в другому таймі неозброєним поглядом було видно паніка в таборі нашої збірної, коли навіть Ріанчо спішно спустився з трибуни на лавку. Ми почали програвати на флангах. Ярмоленко і Коноплянка – не майстри відбору, і коли крайні захисники суперника починають грати активно, то наші фланги тріщать по швах. Тому, думаю, в спарингу з сербами буде випробувана схема 4-4-2, з двома опорними і двома нападниками. Або 4-5-1. Чому б один тайм не зіграти так, другий – інакше. Той же “Шахтар” за матч іноді використовує і три схеми. Але оборону збірної потрібно однозначно зміцнювати. Фіни останні півгодини відчували себе в Одесі як вдома. Такого не повинно бути”.

“Результат після чотирьох турів відбору на ЧС (8 очок) – задовільний, – продовжує Федорчук. – Але з такою грою на Євро-2016, думаю, результат був би не кращий за того, що отримали”.

ХТО ЛІВОРУЧ? Теоретично склад в Харкові може змінитися чи не на 100%. Наприклад, Бесєдін – на вістрі замість Кравця, Петряк / Циганков і Караваєв – замість Ярмоленка і Коноплянки в ролі вінгерів, а зв’язка Малишев-Сидорчук-Шахов – замість Степаненка, Зінченка і Коваленка в середині. В обороні питання особливе. Заробивши “гірчичник” в Одесі, Соболь пропустить матч із Хорватією. Логічно було б спробувати альтернативний варіант на позиції лівого бека вже сьогодні. Але і для Караваєва, і для Федецького це не рідне, отже, не найсильніше амплуа. А переводити сюди Бутка не надто резонно через те, яку потужну зв’язку він утворив праворуч із Ярмоленком. У будь-якому випадку Федецький, який мало грає в “Дармштадті”, на якомусь із флангів захисту майже напевно зіграє з сербами. Його ситуація схожа з положенням Коноплянки, коли той був не в кращому тонусі в жовтні. Шева довірив Євгену місце на полі в матчах з Туреччиною і Косово і тим самим допоміг йому уникнути психологічної ями. Так само коуч може підтримати зараз Федецького. Так само як і воротаря Бойка, що не зіграв поки жодної хвилини за “Малагу”. При цьому замість Кучера, який ледь не допустив результативну помилку з фінами, в центрі оборони сьогодні може вийти Ордець.

ЗРІСТ. “Підсвідомо ми розуміємо, що висока ймовірність, що ми не поїдемо на ЧС, навіть якщо вийдемо туди, – каже Федорчук. – Так що, очевидно, правильне рішення – омолоджувати збірну. У цьому плані я позитивно оцінюю Шевченка, хоч і не був прихильником його призначення. Він не ховається, не мовчить, як попередня група тренерів. Він на виду. І так виросте швидше. Все, що на сонці, зростає швидше. А те, що в тіні, зростає повільно і незрозумілим чином”.

До речі, в Харкові тренера збірної чекав сюрприз. Художник Павло Нифону подарував Шеві його портрет на вирізаних з паперу віршах Тараса Шевченка.

Станом на обід понеділка, на матч Україна – Сербія в Харкові продали половину квитків (20 тисяч). Під час гри синоптики прогнозують -1 °C і невеликий сніг.

Джерело: Сегодня