Статки українців за рік упали на 19%, — Credit Suisse

24 листопадаа 2016 11:04

Статки українців за рік упали на 19%, — Credit Suisse

Сукупні статки населення світу від середини 2015 до середини 2016 року зросли на 1,4% — до $256 трлн. Про це йдеться в доповіді Global Wealth Report, підготовленій Credit Suisse, повідомляє ВВС Україна.

Але кількість дорослих у світі виросла приблизно тими ж темпами, тому вперше з 2008 року середнє багатство на кожну дорослу людину не змінилося, склавши 52,8 тис. доларів.

Українці разом із росіянами й аргентинцями увійшли до трійки аутсайдерів: добробут населення у цих країнах скоротився у відсотковому вираженні найбільше.

Добробут українських домогосподарств упав на 19%, російських — на 15%. Найбільше збідніли аргентинці — на 27%. Основною причиною цього стали несприятливі коливання валютних курсів.

Україна — разом із Молдовою та Білоруссю — також потрапили до групи країн, де на одного дорослого у середньому припадає менше 5 тис. доларів. До цієї групи належать також низка країн Африки, Індія і Казахстан.

Більшість сусідів України, за даними Credit Suisse, заможніші за неї: зокрема, Росія, Польща і Румунія належать до групи країн, де статки дорослих перебувають у межах від 5 до 25 тис. доларів.

Тим часом добробут британців також зменшився приблизно на 10%. Укладачі звіту пов’язують це із голосуванням про вихід з ЄС.

Найбільше в процентному вираженні виросли особисті статки в Японії — на 19%. Це сталося на тлі зміцнення ієни до долара.

У трійці лідерів — також Нова Зеландія і Гонконг.

Credit Suisse відзначає подальше посилення майнової нерівності у світі: всього 10% людей володіють 89% усіх світових активів

Джерело:  uapost.us