Як почати харчуватися правильно: 8 простих і легких способів

20 листопадаа 2016 10:03

Щоб нарешті почати харчуватися правильно – не потрібно надзусиль та великих витрат.

Портал Lifehacker пропонує 8 способів, які допоможуть вам харчуватися правильно без особливих зусиль.

Замініть великі тарілки на менші

Дослідження показали, що якщо накладати їжу на меншу тарілку, то порція буде теж меншою. Для прикладу, якщо ви будете користуватися тарілкою діаметром 25 см, а не 30 см, то за рік з’їсте на 22% менше їжі.

На ілюстрації показані однакові порції, але на різних тарілках вони виглядають по-різному.

Носіть із собою пляшку з водою

Ми часто не замислюємося, що саме п’ємо, аби втамувати спрагу. А якщо під рукою завжди буде поста негазована вода – ви будете пити саме її, а не шкідливо газовані чи солодкі напої.

Замініть широкі склянки на вузькі

Зі склянками діє той самий принцип, що й з тарілками. Якщо використовувати високі і вузькі склянки, то вам буде здаватися, що рідини в ньому більше. Навіть якщо в короткому і широку стакані буде стільки ж рідини. Цей трюк чудово підійде для того, хто намагається зменшити розміри випитого алкоголю чи газованої води.

Вибирайте яскраві тарілки

Краще використовувати яскраві тарілки, колір яких контрастує із кольором їжі. Згідно із дослідженнями, якщо на тарілку класти їжу того ж кольору – то ви покладете більшу порцію. Тому варто користуватися тарілками синього і зеленого кольору, наприклад, для макаронів чи картоплі. А от використовувати їх для овочевих салатів чи зелені – не рекомендують.

Тримайте корисні продукти поруч

Коли ви поспішаєте, то зазвичай хапаєте перше, що трапляється під руку. Тому варто про це подумати і підготувати корисні перекуси – горіхи, фрукти, йогурт – і тримати їх на видному місці. Наприклад, на полиці в холодильнику, яка на рівні ваших очей.

Читайте також: Лікарі назвали найнебезпечніші перекуси

Ховайте шкідливу їжу

Шкідливу і жирну їжу варто тримати в закритому вигляді, наприклад, в непрозорих контейнерах чи фользі. А от корисні, навпаки, варто тримати у відкритому вигляді. Тому коли ви відкриєте дверцята свого холодильника, то ви швидше за все схопите яблуко, аніж будете діставати з фольги смажене м’ясо.

Користуйтесь правилом “половини тарілки”

Половину тарілки мають займати овочі або фрукти, а от м’ясо, гарніри та все інше – повинні займати іншу.

Джерело: 24tv.ua