Минуло всім, але не всім минулось».
Євген Плужник
У народі 27 грудня підмічали: якщо сонце ясне променисте – Новоріччя буде морозним; якщо ж ховається за хмари, під Новий рік буде хмарно і відлигне.
За церковним календарем 27 грудня вшановують мучеників Фірса, Левкі і Калиника, а також мучеників Филимона, Апполонія і Аріана.
27 грудня – День пам’яті Мелетія Смотрицького
Світське ім’я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов’янських мов. Автор «Граматики слов’янської» (1619), що систематизувала церковнослов’янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Іменинниками ж 27 грудня є:
Каленики, Леви, Филимони і Фірси.
27 грудня народились:
1890 — Василь Ємець, бандурист-віртуоз, бандурний майстер, історик, письменник. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Чи знаєте ви, що:
Ялинка, як новорічна прикраса оселі, з’явилася в Російській імперії лише після 1700 року, проте українці берегли свою власну традицію – ставити на покуті дідуха (останній сніп жита, Дух поля). Його перев’язували червоною стрічкою, заквітчували калиною та барвінком.
Люди вірили: коли за столом протягом свят, що закінчувалися аж на Водохреща, збиралася вся родина – зерно вбирало енергію їхніх бажань і мрій. Навесні сніп обмолочували, зерно висівали, Дух поля давав дружні сходи і разом з житом зростали і бажання.
«Рідна країна»