Кабмін збирається переглянути рішення щодо єдиного пенсійного віку

24 Грудня 2016 13:41

7543_98798.jpg (69.04 Kb)

У Мінсоцполітики запропонували реформувати пенсійну систему та відмовитися від єдиного пенсійного віку, а натомість запровадити внески.

Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева на зустрічі з представником Світового банку.

“Наша ідея полягає в тому, щоб зробити диференційованим час виходу не пенсію. Кожен майбутній пенсіонер сам для себе визначить його, в залежності від того, як платив внески”, – повідомив міністр.

За словами Реви, у 2025 році за підрахунками отримати пенсію за віком зможе лише мізерна частина населення. Це 10% жінок та 8% чоловіків.

 Ключовим у реформуванні пенсійної системи стало питання про внески.

“Має виконуватися контракт поколінь. Я працюю – сплачую внески, мої діти працюють – сплачують внески. Так от, нинішні пенсіонери свій контракт виконали, а сьогоднішні працюючі виконують його лише на 40%. Тому нині центральним завданням є відновлення стимулів, аби всі сплачували внески. Бо саме це є головним елементом наявності страхового стажу”, – підсумував міністр соцполітики.

Керівник програми Світового банку з макроекономіки та подолання бідності Фарук Кхан наголосив на важливості цієї реформи.

“Давайте проштовхнемо цю реформу, без неї рухатись далі неможливо. Ми готові залучити вам на допомогу фахівців, котрі працюють над вашою темою у Вашингтоні”, – запропонував Кхан.

Джерело: znaj.ua