Названо області з найбільшими зарплатами

8 Грудня 2016 12:00

Найбільші зарплати отримують жителі Києва і Донецької області.

8398_783.jpg (35.2 Kb)

В Україні, за останніми даними Держстату (підсумки жовтня), середня зарплата в – 5350 гривень. З січня по жовтень середня зарплата виросла на 988 гривень (або 22%), при цьому мінімальна зарплата – на 16%. Найбільше традиційно заробляють жителі столиці, а найменше – в Тернопільській області.

У Києві середня зарплата досягла 8705 гривень. У той же час найменші зарплати в Тернопільській області (3764 гривень). А ось серед професій традиційно першість займають спеціальності в сфері авіаційного транспорту – середня зарплата 27 237 гривень.

Зарплати фінансистів і страховиків піднялися до 10 507 гривень, в той час як IT-шники в Україні в середньому заробляють 9636 гривень. У той час як середня зарплата в Україні за минулий рік зросла на 988 гривень (або 22%), мінімалка збільшилася всього на 222 гривні (16%). Наступного року Кабінет міністрів прийняв рішення піти на радикальний крок і різко збільшити зарплату з 1600 гривень у грудні 2016-го до 3200 гривень в січні 2017 року.

До слова, останнім часом українські компанії не прагнуть ставити високі офіційні зарплати, вони роблять так, щоб співробітник працював на результат. Дуже часто зарплата формується за принципом “накопичити собі сам”. Є номінальна частина окладу, а все інше – бонуси, відсотки, надбавки, які дозволяють примножити оклад.

“Якщо буде розвиватися економіка, звичайно, це вплине і на ринок праці. Тут можна говорити в контексті двох категорій: кому легше знайти роботу, і які професії перспективні. Звичайно, легко знайти роботу продавцям, кухарям і так далі. А якщо говорити про те, що перспективно – потрібно розуміти, перспектива чого цікавить. якщо говорити про зарплати – то краще йти в IT, якщо ж хочеться реалізувати себе, то я б не став звертати увагу на перспективність тієї чи іншої сфери”, – радить HR-експерт Олександр Білоус.

Джерело: segodnya.ua.