У парку можна загадати бажання біля старого фонтану
Поет Рильський з великою книгою і вікові дуби
В Голосієво знаходиться один з найбільших парків столиці – 140,9 га (Голосіївський проспект, 98/2). Він з’явився ще в 1957 році на основі вже існуючого лісового масиву і названий на честь поета Максима Рильського. Сам парк розбитий на кілька ділянок, тому тут можна знайти зону відпочинку і незаймані лісові ділянки, де цілком реально відшукати не тільки вікові дуби, а й пірамідальні тополі, туї і навіть помилуватися незвичайними грабами і кленами. На території встановлено пам’ятник учасникам оборони Києва в 1941 році у вигляді гранітної стели. Біля центрального входу в парк в 2003 році був встановлений пам’ятник Максиму Рильському. Його зобразили сидячим на лавці з величезною книгою на колінах.
Днями поруч з монументом вже встановили новорічну ялинку.
Фонтан бажань і персонажі з казки на стіні
На вході в парк кияни можуть знайти кілька арт-об’єктів, один з них зображений у вигляді земної кулі. Але особливою пам’яткою території можна назвати старий фонтан в парку. Працює він лише в теплу пору. Кияни вже багато десятиліть біля нього призначають побачення, а гості з інших регіонів кидають монетки і загадують бажання, які, за розповідями місцевої публіки, – збуваються.
Нещодавно поряд з фонтаном з’явилися незвичайні графіті на невеликій круглій госпбудівлі. Там міські художники-креативщики зобразили мультиплікаційних персонажів: довговолосу принцесу в рожевій сукні, казковий будиночок, скривджену малу хмару і навіть казковий мобільний телефон із загадковою посмішкою. Поруч встановлено лавочки, де можна відпочити і помилуватися красою природи парку.
Козак Мамай, ручні білки і чортове колесо
Родзинка Голосіївського парку – колесо огляду. З його відкритих кабінок (можна кататися навіть в зимовий час) відкривається неймовірний мальовничий вид не тільки на парк, а й на масив в цілому.
Вартість квитка – 40 грн для дорослих і 25 грн – для дітей. Поруч знаходяться ще кілька десятків різноманітних атракціонів. Біля них встановлені гіпсові фігурки людей висотою близько метра в ошатних українських костюмах: дівчина з мискою вареників і козак Мамай, який грає на бандурі.
Спустившись вниз парку, можна побачити обладнану канатну дорогу, де кожен бажаючий зможе в теплу пору підкорити будь-які складні переходи і перевірити свою фізичну підготовку. Також цей парк славиться своїми білками. Багато киян в зимовий час підгодовують звірів, тому деякі з них уже без страху йдуть до людей.
Каскад ставків і відлюдниця матінка Аліпія
У парку можна прогулятися біля каскаду з чотирьох озер. Місцеві жителі “поділили” їх між собою. Перший, що ближче до пам’ятника Рильському, облюбували матусі з колясками. Міська влада не так давно там відкрили плавучий світломузичний фонтан, який має 63 форсунки і 53 світлодіодних лампи. Але він працює тільки влітку. Другий ставок “окупований” рибалками. На третьому водоймі “прописалися” дикі качки, і на останньому – станція прокату човнів і катамаранів.
До речі, в Голосіївському лісі, в Китаївській пустині, ще в радянські часи оселилася відлюдниця – матушка Аліпія. Відмовившись від мирського життя, вона жила в дуплі величезного дерева. Подейкують, що вона вміла розмовляти з квітами, птахами, а ще зцілювала людей. Нині її могила знаходиться в Свято Покровському Голосіївському монастирі, куди на поклоніння приходять сотні віруючих.
Музей Рильського та жінка з немовлям
На вул. Максима Рильського, 7, знаходиться меморіальний музей поета, що нараховує більше 30 тис. експонатів, в тому числі особисті речі Рильського. Щоб відшукати двоповерховий будиночок жовтого кольору, потрібно піднятися по декільком десяткам ступенів на схил, де він розміщений.
Зайшовши на територію музею, варто звернути увагу на фруктовий сад, який був посаджений безпосередньо руками поета. Правда, деякі дерева і кущі були недавно пересаджені заново, але співробітники музею запевняють, що під час благоустрою, висаджуючи рослини, звіряли все зі старими фотографіями, щоб сад залишався автентичним. Біля входу в музей встановлено постамент поету, де можна чітко розглянути риси його обличчя. А ще двір прикрашає красива велика скульптура, на якій зображена жінка з немовлям.
До речі, будинок, де пройшли останні 13 років життя Максима Рильського (1951-1964 рр.), Зводили за його ж проекту. У ньому він створив свої поетичні твори – збірки “Троянди і виноград”, “Зимові записи”, “Вечірні розмови”.
Фото: Анатолій Бойко
Джерело: Сегодня