Україна запустить свій перший супутник

11 Грудня 2016 13:25
Фото: geo-nature.ru

Фото: geo-nature.ru

2017 року з космодрому “Байконур” запустять перший український супутник зв’язку – “Либідь”.

Це геостаціонарний телекомунікаційний супутник. Він призначений для надання послуг регіонального і закордонного телерадіомовлення, безпосереднього телемовлення, мультимедіа й інтернету, а також забезпечення передання даних, телефонії, відеоконференцій на основі VSAT.

Держава вклала в проект $335,4 млн. Супутник “Либідь” планували запустити 5 років тому, але реалізації проекту завадили проблеми з фінансуванням підприємства “Південмаш”. Воно відповідає за виготовлення ракети “Зеніт”, яка має вивести супутник на орбіту. Зараз “Либідь” повністю зібраний, пройшов випробування і готовий до відправки, передає ubr.ua.

 “Державне космічне агентство України здійснює заходи для забезпечення запуску космічного апарата “Либідь” 2017 року”, – розказують в агентстві.

Підрядником проекту є канадська компанія MDA. Контракт із канадцями підписаний 2009-го, проте запуск апарата з різних причин відкладали.

Україна продовжить космічну діяльність. До 2022 року планує запуск не менш як шести супутників: космічних апаратів зв’язку та мовлення “Либідь” і “Либідь-2”, космічних апаратів дистанційного зондування Землі “Січ-2-1”, “Січ-2М”, “Січ-3”, науково-технологічного космічного апарата “Іоносат”.

Джерело:  gazeta.ua