Українські телеканали з 1 січня стануть платними

8 Грудня 2016 10:05

РІВНЕ

1 січня в Україні набуває чинності законопроект №3504 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)», прийнятий Верховною Радою в жовтні і підписаний президентом на початку листопада.

Про це передає Mediasat.

Таким чином, з нового року медіагрупи отримують право вимагати з операторів платного телебачення плату за мовлення каналів у їх мережах.

На даний момент медіагрупи озвучили мінімальну вартість свого контенту для мереж платного ТБ, при укладанні договорів у грудні цього року. Зазначимо, що канали продаються тільки пакетами.

Пакет каналів 1+1 media (6 каналів: «1+1», «2+2», «ТЕТ», «Плюсплюс», «Уніан ТБ» і «Бігуді») ─ 0,75 грн за 1 абонента в місяць.

Пакет каналів StarLightMedia (6 каналів: «СТБ», «ICTV», «Новий канал», «QTV», «М1» та «М2») ─ 0,75 грн за 1 абонента в місяць. Пропозиція дійсна до 1 січня, з 1 січня вартість дистрибуції складе 1,5 грн за абонента.

Пакет каналів «Медіа Група Україна» (3 канали: «Україна», «НЛО TV» і «Індиго TV») ─ 0,45грн за 1 абонента в місяць.

Пакет каналів Inter Media Group (9 каналів: «Інтер», «НТН», «Мега», «Enter-фільм», «Піксель», «K1», «K2», «Zoom» і «EuroNews») ─ 3 грн за 1 абонента в місяць.

Всі ціни, зазначені вище, мають одну обмовку ─ медіагрупи будуть погоджувати вартість із кожним провайдером залежно від його абонентської бази.

За словами представників медіагруп, «ціни з 01 січня 2017 року можуть збільшитися в кілька разів».

Вартість дистрибуції у кабельних мережах також озвучив «5 канал» ─ 0,1 грн за одного абонента на місяць.