Головні ознаки зниженого імунітету

5 Січня 2017 12:34

Імунітет – несприйнятливість, опірність організму до хвороботворних бактерій, вірусів і чужорідних речовин; здатність організму протистояти впливу зовнішніх факторів. Таке визначення імунітету досить розпливчасте, і нам буває важко визначити, що з ним не так, коли варто звертатися до лікаря, і як зміцнити.

Самостійна діагностика імунітету досить суб’єктивна, однак саме вона може допомогти вам або впоратися з проблемою, або вчасно звернутися до лікаря.За якими ознаками або симптомами можна зрозуміти, що імунна система ослабла і дає збій у роботі

Загальне самопочуття

Слабкість, нездужання, озноб, швидка стомлюваність, постійна втома, сонливість вдень і безсоння вночі, головні болі, ломота в м’язах, суглобах і поганий настрій – все це може свідчити про зниження імунітету.

Поганий апетит або його дивний стан, наприклад, непереборна тяга до солодкого – несприятливі ознаки.

Шкіра

Загальний стан шкірних покривів. Поява різних висипань і запалень на шкірі, фурункулів, карбункулів, лущення, герпесу тощо – все це говорить про зниження імунітету.Колір шкірних покривів. В нормі шкіра повинна бути рожевого відтінку. Часто при хронічних, затяжних хворобливих процесах, що відбуваються в організмі, шкірні покриви бліднуть. Тому блідість шкіри зазвичай свідчить про значне зниження імунітету.

Шкіра навколо очей. Раптова поява набряків, мішків або синяви під очима – дуже серйозні ознаки зниження імунітету. Також ці ознаки можуть свідчити про неполадки в роботі печінки, серця або нирок.Порушення з боку потових залоз. Підвищене потовиділення (тотальна або локальне), зміна запаху поту також говорять про зниження захисних сил організму.

Волосся і нігті

При зниженому імунітеті волосся часто виглядають тьмяними, тонкими, можуть почати випадати. Нігті також стоншуються, стають нерівними, тьмяніють, шаруються і ламаються.Блідість нігтьового ложа – ознака анемії. Поява білих відмітин на нігтях часто супроводжує запальні процеси зі зниженням імунітету.Зверніть увагу на швидкість росту нігтів. В нормі вони зазвичай виростають до декількох міліметрів в тиждень, а при зниженні імунітету їх зростання може і зовсім виявитися непомітним.

Хвороби

Людина з хорошим імунітетом рідко хворіє. А якщо захворіє, то швидко і легко одужує. При зниженому імунітеті починаються нескінченні болячки, загострюються хронічні захворювання, повз нього не проходить жодна інфекція, жоден вірус. Можуть початися і грибкові хвороби

Джерело: Інфо кава