Фітнес для очей: найкращі й найпростіші вправи

24 Січня 2017 17:00

 

<p style="text-align: justify;"><span id="result_box" class="short_text" lang="uk"><span>Частіше</span> <span>дивуйтеся</span><span>.</span></span></p>
Частіше дивуйтеся.

Око людини, як будь-який орган, краще функціонує і з меншими навантаженнями пристосовується до умов, що змінюються, якщо його тренувати. Тому фахівці рекомендують проробляти спеціальну зарядку для очей. Причому дуже важливо робити її не просто щодня, а кожні 40-50 хвилин будь-якої роботи: очі у людини працюють постійно, хоч при роботі в офісі за комп’ютером, хоч в цеху за станком, хоч в турботах про дітей і чоловіка вдома.

За словами наших експертів, навіть нехитрі рухи очима в сторони і відоме всім ще зі шкільної лави розглядання крайньої точки за вікном здатні допомогти очам – перш за все за рахунок розслаблення і поліпшення харчування тканин (адже посилюється кровопостачання). Але щоб оптимізувати ефект від фітнесу для очей, варто працювати з тією проблемою, яка найбільш виражена. Давайте розберемося.

ПЯТЬ УНИВЕРСАЛЬНЫХ УПРАЖНЕНИЙ

1. КОКЕТКА

Підсилює приплив крові.

Протягом двох хвилин швидко і без зусиль моргайте, як це роблять герої кінокомедій, які бажають когось звабити.

2. ОЧІ ВОВКА

Зміцнює м’язи повік.

Міцно зажмурте очі на 5 секунд, потім широко відкрийте їх – як вовк в “Червоній Шапочці”. Затримайтеся на 2-3 секунди, повторіть 8-10 разів.

3. МИСЛИТЕЛЬ

Підсилює циркуляцію внутрішньоочної рідини.

Трьома пальцями кожної руки легко натисніть на верхні повіки, через 1-2 секунди зніміть пальці з повік. Повторіть 3 рази.

4. СТРІЛОК

Покращує живлення очей.

З максимальною амплітудою стріляйте очима вліво-вправо, вгору-вниз, по діагоналі (в різні боки), по дузі (опуклвй і увігнутій), по колу (за годинниковою стрілкою і назад), по ромбу, банту, квадрату.

5. ГІДРОМАСАЖ

Тонізує судинну систему зорового апарату.

Вранці і ввечері прополощіть очі (закриті!). Вранці – спочатку відчутно гарячою водою (але не обпалюючись!), потім – холодною. Перед сном – в зворотному порядку: холодною, а потім гарячою водою.

ДОДАТКОВА ВПРАВА І ГОЛОВНА МЕТА ПРИ…

КОРОТКОЗОРОСТІ“розім’яти” акомодаційний апарат: механізм, відповідальний за безпроблемне перемикання очей на далекі й близькі відстані, що при цьому розладі дає збій.

Штірліц

Зробіть мітку на стіні (можна уявну). І кожну годину, не встаючи з місця, протягом хвилини дивіться то на неї, то на найдальшу точку за вікном, затримуючись очима в кожному положенні на 3-4 секунди.

…ДАЛЕКОЗОРОСТІ розслабити зорову систему: так само, як і при попередньому недугу, порушена акомодація, але як ні при якому іншому – має місце перенапруження.

Художник

Розітріть гарненько долоні одна об одну і закрийте ними закриті повіки. Уявіть щось приємне і спробуйте це щось розглянути у непроглядній пітьмі.

…КОСООКОСТІповчити очні нерви і м’язи працювати в незвичному для них положенні: при цій проблемі положення очного апарату порушено.

Мисливець

Якщо очі скошені до перенісся, піднесіть до неї свій палець і, відводячи руку вперед і прямо, стежте за пальцем, а потім переведіть погляд за вікно – в нікуди (чим далі – тим краще) на 2-3 секунди. Якщо очі скошені в сторони, почніть зарядку з розглядання “нікуди” за вікном, переведіть погляд на палець витягнутої руки і, не випускаючи його з поля зору, піднесіть до носа. Повторіть 5 разів.

…ПЕРЕВТОМІ влаштувати пальминг очам: при перевтомі зір тимчасово погіршується, і швидко привести очі в норму допомагає концентроване споглядання світла (але не сонця або лампи!).

Споглядач

Прикрийте долонею ліве око, подивіться на будь-який предмет, тепер на нього ж подивіться лівим оком, прикривши правий. Запаліть свічку і 5 секунд дивіться на неї оком, що бачить гірше, потім – тим, що краще. Повторіть 4-5 разів на кожне око, закінчивши оком, що гірше бачить.

new_image_289

Влаштовуйте “душ” очам.

РОБІТЬ КОЖЕН ДЕНЬ

Грайте 30-40 хвилин в баскетбол або теніс, великий або настільний.

З’їдайте 200-300 г фруктів і овочів червоного (буряк, перець болгарський, ягоди, яблука), оранжевого (морква, гарбуз) і фіолетового (капуста, баклажани, виноград, слива) кольорів.

new_image2_280

Джерело:  segodnya.ua