Кабмін наважився на “шокову терапію” для українців

19 Січня 2017 10:04

В Україні одним із найбільш гострих соціальних питань стала реформа пенсійної системи, котру влада намагається усіма можливими способами організувати за рекомендаціями від МВФ. Проте на практиці нововведення досі незрозумілі ні українцям, ні самим чиновникам.

0107_1474261664_3f6107eef66ffe.jpg (42.37 Kb)

 

Зокрема, резонанс у суспільстві викликала позиція керівника Міністерства соцполітики Андрія Реви, який відкрито заявив, що пенсійна реформа стане шоком для всієї країни. За його словами, не можна обійтися без запровадження страхового стажу, нового нарахування виплат, а також підвищення комунальних тарифів, які й так стали непосильними для українців.

Керівник групи “Пенсійна реформа” громадської платформи “Реанімаційний пакет реформ” Галина Третьякова впевнена, що кожні нові переговори з представниками МВФ стають причиною для таких гучних заяв з боку Мінсоцполітики. Втім, у відомстві досконально не вивчили ситуацію і не розуміють, які рішення варто приймати.

Третьякова зазначила, що поки ніхто не обговорював майбутній законопроект з економічними експертами, який за планами набуде чинності у липні поточного року. Оцінити всі ризики додаткових нововведень без думки фахівців буквально неможливо.

Президент інвестиційної групи Тарас Козак підтвердив позицію керівника групи “Пенсійна реформа”: він впевнений, що без офіційних документів, у яких буде прописана вся стратегія реформи, змінити щось не вдасться. Крім того, українцям досі не пояснили – що їх чекає у підсумку, а держвідомства та Нацбанк взагалі не мають уявлення про такі закони.

Фахівець заявив, що влада суттєво запізнилася з прийняттям подібних рішень, адже реформа “потрібна була ще вчора”. Саме з цієї причини найближчим часом збільшиться кількість невдоволених пенсіонерів, а молодь все частіше виїжджатиме закордон у пошуках кращого життя.

Джерело: http://businessua.com