Найрідкісніші і найпопулярніші імена дітей в Україні: Насті все ще в тренді

24 Січня 2017 17:56
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

У столиці живе Україна, на Волині — Данте, а в моду все більше входять Меланії і Вероніки

У 2016-му молоді батьки воліли дотримуватися трендів останніх років і давали своїм малюкам вже традиційні імена – дівчаток найчастіше називали Анастасіями, а хлопчиків — Артемами. “Сегодня” дізналася, на які імена мода в різних регіонах України, порівняла їх з трендами 2015-го і визначила новинки минулого року.

ТРЕНДИ. Серед дівчаток знову найпопулярнішими іменами стали Анастасія, Софія і Ганна. Щоправда, якщо в минулому Насті впевнено лідирували, то в цьому їх наздогнали Соні (обидва імені лідирують у 8 областях), а Ганни посіли почесне друге місце (лідирують у 4 областях). На третьому — Вікторії (2 області). У хлопчиків з минулого року нічого не змінилося: ім’я Артем пішло у відрив у 12 областях, за ним — Олександр (4 області), а Максим і Андрій лідирують у трьох регіонах.

При цьому є і нові тенденції: так, в 2016-му в топ чоловічих імен відразу в трьох областях вийшов Іван (замінивши Артема на Херсонщині, Олександра на Сумщині і Микиту на Луганщині), а в жіночий топ пробилася Вероніка (витіснивши Софію у Львівській області та Поліну — у Черкаській). Також вперше за тривалий час модними виявилися Матвії і Назари. А ось для дівчаток батьки все частіше стали вибирати незвичайні імена, при цьому мода на Аліс закінчилася: Альбіна і Амалія прийшли на зміну Настям і Алісам на Дніпропетровщині, а на Житомирщині Аліси поступилися місцем Ангелінам.

_01_176

ДИВАКИ. Крім популярних, зустрічалися в 2016-му і рідкісні імена, часом досить незвичайні. Наприклад, у столиці тепер живуть маленькі Скай і Оушен — “небо” і “океан” у перекладі з англійської. Також у цьому році народилася киянка з ім’ям Україна. Компанію їй склали Мальвіна і Джульєтта. До речі, багато батьків вважають за краще не ускладнювати і записати в документи відразу скорочені імена своїх дочок: в Чернівецькій області живе Мія Катя, в Івано-Франківській — Неля, у Житомирській — дівчинка Альоша, в Одеській — Фані, а в Харківській — Ляля. Також відразу в декількох областях з’явилися тезки нової першої леді США — на Хмельниччині та у столиці тепер живуть Меланії. А в Київській області є Цезар і Атлантика, у Луганській — Володар і Слов’ян, у Волинській — Періс і Данте, а на Дніпропетровщині — Донья, Буян і Тіматі.

Джерело:  segodnya.ua