Роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» буде екранізований

26 Січня 2017 12:17

сРоман Софії Андрухович вийшов у 2014-му році. Тоді ж він отримав особливу відзнаку «Форуму видавців», премію «ЛітАкцент» та нагороду «Книга року BBC». У 2016 році в Австрії було видано німецькомовний переклад роману, що отримав назву «Паперовий хлопчик» (DerPapierjunge), а влітку 2016-го книгу було видано в Польщі.

Дія роману «Фелікс Австрія» розгортається у Станіславові (нинішньому Івано-Франківську) кінця ХІХ – початку ХХ століття. Книга написана як щоденник головної героїні Стефи, що після смерті батьків виховується в домі доктора німецького походження, а згодом стає служницею при його сім’ї.

За словами продюсерки Надії Зайончковської, робота над фільмом лише почалась:

«Зараз йде активна робота над концепцією майбутньої екранізації, а також почалися переговори з потенційними партнерами поза Україною. Вже у лютому ми плануємо його представити в рамках European Film Market в Берліні. В першу чергу, ми ведемо пошук партнерів на тих територіях, де книга вже була видана — у Польщі, Німеччині, Австрії та Швейцарії».

За словами Софії Андрухович, про екранізацію роману «Фелікс Австрія» вона не думала і вважає, що екранізація не буде схожа на оригінал:

«Я впевнена, що сценарій і стрічка будуть дуже відрізнятись від оригінального твору. Думаю, це будуть зовсім інші твори — і це нормально. Я написала роман «Фелікс Австрія», за який відповідальна. За всім іншим буду з цікавістю і насолодою спостерігати і вболівати».

Софія Андрухович — українська письменниця та перекладачка, на рахунку якої шість книжок прози: «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007) і «Фелікс Австрія» (2014), а також книга для дітей «Сузір’я курки» (2015).

Джерело:  hromadske.ua