В Україні зміняться тарифи на мобільний зв’язок

27 Січня 2017 11:27
 20-2

Українські мобільні оператори заговорили про поступове “відмирання” класичних телефонних дзвінків і смс. З кожним роком українці все менше телефонують, і все активніше користуються мобільним інтернетом. Не останню чергу – через розвиток і розширення 3G покриття в країні, пише UBR.

Хоча в невеликих населених пунктах поки що як і раніше “в тренді” стандартні голосові дзвінки і смс, коли оператор розширює покриття на якусь нову територію, обсяг користування інтернетом протягом однієї-двох тижнів зростає в 2-4 рази. Тому одним зі своїх основних завдань мобільні оператори бачать зараз розвиток саме 3G покриття.

“За голосовому трафіку йде приріст, але незначний, смс-ки, навпаки, “падають”, а “дата” дуже сильно зростає, мінімум в два рази в році. Все йде до того, що весь голосовий і дата-трафік почне переміщатися в інтернет-канали”, – зазначила керівник відділу зі зв’язків з громадськістю Vodafone Україна Вікторія Рубан.

А в lifecell за 2016 рік обсяг інтернету, використаного в мережі 3G+ компанії, і зовсім виріс в 7 разів. “Таке зростання обумовлене не тільки динамічним розгортанням 3G+ мережі, яка покриває вже більше 6500 населених пунктів, але високим проникненням смартфонів в нашій мережі (52,7% на кінець третього квартал 2016)”, – розповів начальник департаменту споживчого маркетингу lifecell Дмитро Дзябура.

Запропонують нові тарифи

Через те, що інтернет-трафік все активніше витісняє “голос” і смс, мобільні оператори зараз працюють над впровадженням тарифних планів, які передбачатимуть обмежену кількість безкоштовних дзвінків, але при цьому збільшення інтернет-трафіку.

При цьому деякі гравці ринку і зовсім відмовляються від старих тарифних планів, замінюючи їх новими, а на решту піднімають ціни. Так, наприклад, абоненти Київстару, тарифні плани яких закриваються, будуть переведені на нові пакети “Розмови” і “Онлайн”. Як пояснили в компанії, коригування умов тарифів відбувається в міру змін ринкових умов і потреб клієнтів у нових послугах. Згладити подорожчання оператор планує за допомогою додаткових сервісів і пакетів послуг.

У той же час lifecell в кінці минулого року в одному зі своїх нових тарифних планів дозволив своїм абонентам вибрати необхідний їм пакет мобільного 3G інтернету (від 2 до 10 Гбайт), а також надав можливість без тарифікації користуватися соціальними мережами і месенджером BiP в Україні для відеодзвінків, чатів і пересилки файлів.

У Vodafone Україна також подумують над введенням додаткового інтернет-пакета для своїх абонентів. “Ми будемо розширювати лінійку тарифних планів, вводити нові пакети послуг. Я б не сказала, що вони будуть дорожчими, просто будуть припускати більший обсяг пакетів, в тому числі і даних. Як правило, якщо послуга надається якісно, у людей не виникає проблем з тим, щоб платити за неї. Тим більше, що це не захмарні ціни. Зараз середня вартість нашого місячного абонентського рахунку складає близько 40-50 грн”, – говорить Рубан.

При цьому експерт додала, що не йдеться про якусь “катастрофічність підняття тарифів”, так як оператори бояться втратити своїх абонентів, просто є нові послуги, які за визначенням не можуть коштувати дешевше того, що було раніше.

Оператори сподіваються, що якщо будуть вводиться нові, якісні, цікаві послуги, то люди будуть витрачати на них більше, ніж півсотні гривень на місяць.

Джерело: Сегодня