Вітамінні продукти для дітей: які продукти особливо корисні для дитячого організму і чому?

20 Січня 2017 16:55

ne_osuzhdat2_i

Вітамін А міститься в рибі, морепродуктах, абрикосах, печінки. Він забезпечує нормальний стан шкіри і слизистих оболонок, поліпшує зір, покращує опірність організму в цілому.
Вітамін B1 – знаходиться в рисі, овочах, птиці. Він зміцнює нервову систему, пам’ять, поліпшує травлення.
Вітамін B2 – знаходиться в молоці, яйцях, брокколі. Він зміцнює волосся, нігті, позитивно впливає на стан нервів.
Вітамін РР – хліб з грубого помолу, рибі, горіхах, овочах, м’ясі, сушених грибах, регулює кровообіг і рівень холестерину.
Вітамін В6 – в цільному зерні, яєчному жовтку, пивних дріжджах, квасолі. Благотворно впливає на функції нервової системи, печінки, кровотворення.

Пантотенова кислота – у квасолі, цвітної капусти, яєчних жовтках, м’ясі, регулює функції нервової системи і рухову функцію кишечника.
Вітамін B12 – у м’ясі, сирі, продуктах моря, сприяє кровотворенню, стимулює ріст, сприятливо впливає на стан центральної і периферичної нервової системи.
Фолієва кислота – в савойської капусті, шпинаті, зеленому горошку, необхідна для росту і нормального кровотворення.
Біотин – у яєчному жовтку, помідорах, неочищеному рисі, соєвих бобах, впливає на стан шкіри, волосся, нігтів і регулює рівень цукру в крові.
Вітамін С – у шипшині, солодкому перці, чорній смородині, обліписі, корисний для імунної системи, сполучної тканини, кісток, сприяє загоєнню ран.
Вітамін D – у печінці риб, ікрі, яйцях, зміцнює кістки і зуби.

62_main.1479299578

Вітамін Е – у горіхах і рослинних оліях, захищає клітки від вільних радикалів, впливає на функції статевих і ендокринних залоз, сповільнює старіння.
Вітамін К – в шпинаті, салаті, кабачках і білокачанній капусті, регулює згортуваність крові.
Джерело: http://zsz.pp.ua