Як кольори впливають на психіку дитини

22 Січня 2017 15:11

Дітей завжди більше приваблюють яскраві іграшки, ніж тьмяні; кольорові мультфільми, ніж чорно-білі. Чому так, і як кольори впливають на психіку дитини?

20140503162812.jpg (20.21 Kb)

Виробники іграшок досить добре обізнані про дитячі переваги і використовують колір, щоб привернути увагу дітей, які, у свою чергу, привернуть увагу батьків купити їм цей товар. Але не тільки продавці та виробники використовують інтерес дітей до кольорів. Ви також можете використовувати його, щоб вчити, мотивувати і надихати нові покоління.

Спочатку давай розглянемо, як діти знайомляться з кольорами. Вони навчилися їх відрізняти задовго до того, як дізналися їх назви. Діти дізнаються назви кольорів у віці 2-5 років. Дівчатка зазвичай запам’ятовують назви кольорів раніше, ніж хлопчики. Звичайно, всі діти розвиваються по-різному, так як процес дорослішання пов’язаний зі станом нервової системи. Якщо ви хочете допомогти дітям навчитися розрізняти кольори, постарайтеся зробити так, щоб діти при цьому асоціювали їх з об’єктами відповідного кольору.

Як тільки дитина навчиться розпізнавати назви кольорів, це допоможе йому або їй, дізнаватися нову інформацію простіше. Батьки завжди хочуть навчити дітей правилам безпеки. Ми виявили, що певні якості, підкреслені за допомогою кольору, допомагають дітям згадати, що це небезпечно.


Пам’ятайте, що мозок автоматично сприймає як небезпеку поєднання жовтого і чорного. Використовуйте ці кольори для позначення речей, якими ви не хочеш, щоб діти гралися. Ви також можете відзначати ті двері в кімнати в будинку, в яких діти не повинні залишатися або які небезпечні – ведуть до сходів або в льох.

Кольори коректують настрій, і науковці, кажуть, що навіть характер! Навчання за допомогою кольорових картинок стає більш легким і цікавим.

Кольорові натуральні харчові барвники також можуть бути використані у приготуванні їжі, якщо дитина не любить їсти або їй нудно за столом.

Джерело: http://ditey.com/