Головне при схудненні, зазначають експерти, – не наражати на свій організм стресу і харчуватися регулярно
Після новорічних свят, як кажуть фінтес-тренери, кількість відвідувачів спортзалів збільшується в кілька разів. Українці, які ні в чому собі не відмовляли за святковим столом, намагаються скинути зайву вагу так само швидко, як і набрали його. Однак дієтологи впевнені – навіть ті кілограми, які додалися за лічені тижні, скидати потрібно повільно, інакше вага буде повертатися. Сайт “Сегодня.ua” з’ясував, як правильно скинути “зайве”.
Головне – правильне харчування
“Я б, звичайно, радила просто не переїдати на свята, особливо на ніч. Але якщо вже помітно набрали вагу, це саме час подумати про своє харчування і переглянути його”, – розповідає фітнес-тренер Юлія Король. Навіть після тижневого переїдання голодувати не можна, впевнена експерт. Щоб скинути вагу, знадобиться як мінімум три тижні
“Я б, звичайно, радила просто не переїдати на свята, особливо на ніч. Але якщо вже помітно набрали вагу, це саме час подумати про своє харчування і переглянути його”, – розповідає фітнес-тренер Юлія Король.
Юлія Король радить почати з найпростішого: пити кілька літрів води на день, снідати, частіше їсти, але маленькими порціями, і відмовитися від солодкого. Цього, як впевнена фітнес-тренер, буде досить для того, щоб схуднути на кілька кілограмів. Для того, щоб процес схуднення відбувався швидше, необхідно посилити фізичні навантаження.
“Фізична активність прискорює метаболізм. Робіть зарядку, якщо у вас немає можливості записатися в зал, бігайте, коли погода дозволяє. А якщо зовсім лінь – почніть з мінімуму – пройдіть кілька зупинок, перш ніж сідати до громадського транспорту, прогуляйтеся після роботи, відмовтеся від ліфтів”, – радить Юлія Коваль.
Дієтологи впевнені: для того, щоб схуднути без наслідків, зниження ваги має відбуватися поступово – не більше ніж 10% від своєї ваги на рік. Як розповідає президент асоціації дієтологів України Олег Швець, для того, щоб вага не поверталася, втрачати потрібно не більше 2-3% на місяць.
“Не потрібно розраховувати, що ви схуднете за місяць. За місяць це буде невелика втрата ваги. Є серйозні дані, які говорять про те, що стабільне зниження ваги за рік можливо тільки на рівні 10% від початкового. Тобто, якщо говорити про місяць, то людина може схуднути на 2-3% так, щоб вага не повернулася”, – розповідає лікар-дієтолог.
“”Не потрібно розраховувати, що ви схуднете за місяць. За місяць це буде невелика втрата ваги. Є серйозні дані, які говорять про те, що стабільне зниження ваги за рік можливо тільки на рівні 10% від початкового. Тобто, якщо говорити про місяць, то людина може схуднути на 2-3% так, щоб вага не повернулася”, – розповідає лікар-дієтолог.
За словами фітнес-тренера Юлії Жулій, головне при схудненні – харчування і тільки 20% успіху залежить від фізичних навантажень. За словами дієтолога, в першу чергу для схуднення потрібно відмовитися від вже готових продуктів, наприклад, борошняних та кондитерських виробів. Крім того, важливо харчуватися часто (в ідеалі п’ять разів на день), але при цьому обмежувати свої порції.
Youtube-блогер Марина Самуріна на своєму досвіді знає, що голодувати при схудненні не можна. Дівчина п’ять років намагалася скинути зайві кілограми, голодуючи цілими днями, проте добитися результату вдалося, тільки перейшовши на правильне харчування. “Я намагалася худнути, але робила це неправильно. Голодувала. Могла за день з’їсти тільки один фрукт або просто пити воду, але після цього я все одно зривалася і наїдалася. Я важила 63 кг і люди мені почали говорити, що я повна. Це був мій заряд мотивації. Тоді я почала худнути правильно”, – розповідає Марина. Зараз дівчина харчується шість разів на день і важить 49 кг.
Витрачати більше калорій
Експерти пояснюють, головне правило при схудненні – витрачати потрібно більше калорій, ніж споживаєте. Є навіть виведена формула – кожні 3000 накопичений кілокалорій перетворюються на кілограм жиру і навпаки. Тобто, якщо витрачати більше калорій, ніж споживаєте, запас жиру поступово йтиме для того, щоб компенсувати витрачені, але не отримані, калорії. Однак надмір старатися в цьому питанні дієтологи не радять. Для істотного результату досить перейти на правильне харчування і почати робити зарядку.
На ранкову зарядку, за словами фітнес-експерта Юлії Жулій, потрібно приділяти 15-20 хвилин. “По суті, навіть з власним ровером і з двома п’ятилітровими пляшками можна досягти результату кращого, ніж деякі досягають, займаючись в залі”, – радить дівчина.
Юлія Жулій радить почати з нескладної зарядки: робити кілька підходів присідань, віджимання від підлоги і скручувань.
До слова, як кажуть дієтологи, найбільше від ожиріння страждає серцево-судинна система. У людей з надмірною вагою зростає тиск, рівень холестерину. Також жирним людям загрожує: цукровий діабет, проблеми з хропінням, часта задишка, гіпертонія, гормональні порушення, поперекові болі.
Джерело: Сегодня