Чим ні в якому разі не варто жертвувати заради роботи: поради доктора психології

27 Лютого 2017 12:52

Робота займає важливе місце в житті сучасної людини. Особливо, якщо займатися улюбленою справою, тоді і зовсім може не існувати вихідних і відпусток.

Але все важливо встановлювати межі між професійним і особистим життям, адже це сприяє внутрішньої гармонії, зміцнює відносини з рідними, дає сил для розвитку і досягнення успіху, необхідного для обох сфер, відзначають mizky.com.

Крім того, потрібно навчитися встановлювати межі між особистим і професійним життям, адже в іншому випадку буде страждати і робота, і здоров’я.

Чим не варто жертвувати заради роботи, розповідає доктор психології Тревіс Бредбері.

1. Здоров’ям

Іноді важко встановити межі між власним здоров’ям і роботою, тому що вони тісно пов’язані. Але це може стати поштовхом до появи у вашому житті стресу, безсонних ночей і відсутності часу, наприклад, на хобі.

Ключовий момент полягає в тому, щоб не дозволяти такому відбуватися. Тому вчіться виділяти час для прогулянки під час обідньої перерви, відпочивайте на вихідних, беріть відпустку і т.д. Плануйте свій відпочинок і не дозволяйте нікому і нічому псувати їх, в іншому випадку ви дозволяти роботі переступити допустиму межу.

2. Сім’єю

Дуже часто через роботу страждають рідні люди. А все тому, що ми сприймаємо її як засіб підтримки сім’ї. Ми думаємо: “Мені потрібно заробити більше грошей, щоб не мати боргів”. Хоча такі думки – результат благих намірів, вони можуть зруйнувати сім’ю через постійну нестачу часу на неї.

Коли ви будете лежати на смертному одрі, ви не будете думати про те, скільки грошей заробили, ви будете згадувати дні, які провели зі своїми рідними.

3. Міркуваннями

Ніхто не зобов’язаний стежити за тим, чи не втрачаєте ви розум на роботі. Ви повинні робити це самостійно, встановивши кордони, щоб добре себе почувати. Ваше психічне здоров’я теж потребує догляду.

Якщо ви багато вкладаєте в роботу, але ваш бос вимагає ще більшого, у вас є повне право сказати “ні”, і піти на зустріч з друзями або виділити час для свого хобі. Завдяки цьому, коли ви повернетеся на роботу на наступний день, то будете почувати себе повними сил. Ви, звичайно, можете працювати після закінчення робочого дня, але пам’ятайте, що всім потрібен час для відпочинку і перезавантаження, і ви не виняток.

4. Особливістю

Те, наскільки ви індивідуальність, певною мірою впливає ваша робота. Тому дуже важливо зробити так, щоб остання не заполонила вас повністю. Якщо ви подумаєте про речі, які для вас по-справжньому важливі, і на думку спадає тільки робота, тоді ви дійсно дозволили їй перейти допустиму межу. А це може спричинити за собою вигоряння, стрес і відсутність зростання як особистості.

5. Порядністю

Жертвуючи своєю порядністю, ви будете відчувати стрес. Відчувши, що ваші дії і переконання суперечать один одному, пора дати зрозуміти своєму роботодавцю, що ви не готові таким чином виконувати роботу. Якщо для нього це створює проблеми, можливо, прийшов час, коли ваші шляхи повинні розійтися.

Пам’ятайте, успіх часто залежить від вашої здатності встановлювати межі. Після того, як ви це зробите, все стане на свої місця.

http://ukr.segodnya.ua