Коли Кличко збудує метро на Троєщину

14 Лютого 2017 14:35

Фото з відкритиx джерел

Нові обіцянки Віталія Кличка побудувати гілку метро на Троєщину – лише піар-хід у рамках підготовки до наступних виборів мера

Про це Politeka розповів експерт ыз місцевого самоврядування, голова київського осередку громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.

«Віталій Кличко, напевно, єдиний із столичних мерів, який за час свого перебування на посаді не відкрив жодної станції метро. Заяви про будівництво метро від нього голосно звучали ще перед виборами. Після виборів про них забувають», – прокоментував експерт заяву мера Києва Віталія Кличка про відновлення будівництва четвертої гілки столичного метрополітену.

10 лютого мер Києва анонсував відновлення в 2017 році будівництва Подільсько-Воскресенського мосту, без завершення якого неможливо провести метро на Троєщину. Київська міська рада затвердила виділення 625,3 млн гривень на будівництво мосту. В серпні 2016 року Кличко прогнозував відновлення його будівництва до 2017 року і завершення до 2020 року.

«Подільсько-Воскресенський міст будують з 1993 року. Вибори мера пройдуть в 2020 році. Тому зрозуміло бажання Кличко закінчити будівництво напередодні виборів», – зазначив Федоренко.

Нагадаємо, відповідно до стратегії розвитку Києва до 2025 року, затвердженої у грудні 2016 року, будівництво нової лінії метрополітену з Подолу на Троєщину обійдеться місту в 31,55 млрд гривень. Орієнтовна кількість населення, яку охопить майбутня гілка метрополітену, відповідно до стратегії, становить 350 тисяч осіб. Це мешканці житлових масивів Троєщина, Воскресенка та Райдужний.

Згідно з інформацією проекту CorruptUA.org, за останні 11 років чиновники примудрилися “освоїти” лише на будівництві мосту під метро більше ніж  3,66 млрд грн. Але за фактом міст для гілки метро побудований лише частково.