Шоколад – продукт, який люблять практично всі, як і всякий солодкий і містить жири продукт він звинувачувався в хворобах зубів, збільшенні холестерину і наборі зайвих кілограмів ваги.
Зараз дієтологія переглядає своє ставлення до «їжі богів». І цей вислів невипадково. Перше слово в назві рослини, з плодів якого роблять какао і шоколад – Theobroma cacao, утворено від грецьких theos (бог) і broma (їжа).
- Відразу обмовимося, дієтологи говорять про користь гіркого шоколаду.
Цікаві факти про шоколад
- Історія шоколаду почалася більше 3000 років тому, його вживали ще народи майа і ацтеки. Спочатку шоколад пили тільки чоловіки. Какао-боби використовували як валюту. В шістнадцятому столітті, після того, як шоколад потрапив до Європи, іспанський історик Овієдо писав:
“Тільки багатий і шляхетний міг дозволити собі пити шоколад, тому що він буквально пив гроші”.
- 15% жіночого населення в світі ласує шоколадом щодня. Найбільше шоколад люблять в Швейцарії – на кожну людину припадає понад 10 кг на рік.
- В Україні можна спробувати «Сало в шоколаді», популярна новинка англійців – комахи в шоколаді, в Баварії вам запропонують трюфелі «Пиво в шоколаді». Шоколад багатий на магній і калій, крім того до складу входять білок, кальцій, вітаміни В1 і В2, а в гіркому шоколаді – присутній залізо. Какао покращує роботу імунної системи.
Користь і шкода шоколаду, міфи і ставлення до них сучасної дієтології
Шоколад збуджує
До складу какао дійсно входить теобромін, «родич» кофеїну, але збудлива дія його менше в десять разів.
Шоколад характеризується легким стимулюючим впливом на серцево-судинну і нервову системи.
Шоколад – винуватець зайвої ваги
Дійсно, плитка шоколаду на 50-60% складається з вуглеводів і на 30-35% – з рослинних жирів. Сто грамів гіркого (чорного) шоколаду містять близько 540 ккал, а молочного – 565 ккал.
Але оскільки вуглеводи шоколаду швидко розщеплюються і витрачаються, від одного квадратика НЕ??БУДЕ шкоди і тим, хто мріє схуднути.
Шоколад – джерело енергії
Так, так як продукт складається з швидкозасвоюваних вуглеводів, а також жирів.
Вміщені в шоколаді магній і калій необхідні для роботи м’язової і нервової системи, а в гіркому шоколаді присутній і залізо.
Все це робить шоколад корисним для дітей (у невеликих кількостях звичайно) і спортсменів.
Шоколад – винуватець підвищеного холестерину
Ні, в какао містяться тільки “корисні” жирні кислоти (стеаринова кислота), вони скорочують рівень шкідливого холестерину.