Користь і шкода шоколаду, міфи про шоколад

1 Лютого 2017 10:27

62196_0

Шоколад – продукт, який люблять практично всі, як і всякий солодкий і містить жири продукт він звинувачувався в хворобах зубів, збільшенні холестерину і наборі зайвих кілограмів ваги.

Зараз дієтологія переглядає своє ставлення до «їжі богів». І цей вислів невипадково. Перше слово в назві рослини, з плодів якого роблять какао і шоколад – Theobroma cacao, утворено від грецьких theos (бог) і broma (їжа).

    Відразу обмовимося, дієтологи говорять про користь гіркого шоколаду.

3ш

Цікаві факти про шоколад

    Історія шоколаду почалася більше 3000 років тому, його вживали ще народи майа і ацтеки. Спочатку шоколад пили тільки чоловіки. Какао-боби використовували як валюту. В шістнадцятому столітті, після того, як шоколад потрапив до Європи, іспанський історик Овієдо писав:

“Тільки багатий і шляхетний міг дозволити собі пити шоколад, тому що він буквально пив гроші”.

    15% жіночого населення в світі ласує шоколадом щодня. Найбільше шоколад люблять в Швейцарії – на кожну людину припадає понад 10 кг на рік.
    В Україні можна спробувати «Сало в шоколаді», популярна новинка англійців – комахи в шоколаді, в Баварії вам запропонують трюфелі «Пиво в шоколаді». Шоколад багатий на магній і калій, крім того до складу входять білок, кальцій, вітаміни В1 і В2, а в гіркому шоколаді – присутній залізо. Какао покращує роботу імунної системи.

shokolad

Користь і шкода шоколаду, міфи і ставлення до них сучасної дієтології

Шоколад збуджує

До складу какао дійсно входить теобромін, «родич» кофеїну, але збудлива дія його менше в десять разів.

Шоколад характеризується легким стимулюючим впливом на серцево-судинну і нервову системи.

Шоколад – винуватець зайвої ваги

Дійсно, плитка шоколаду на 50-60% складається з вуглеводів і на 30-35% – з рослинних жирів. Сто грамів гіркого (чорного) шоколаду містять близько 540 ккал, а молочного – 565 ккал.

Але оскільки вуглеводи шоколаду швидко розщеплюються і витрачаються, від одного квадратика НЕ??БУДЕ шкоди і тим, хто мріє схуднути.

Шоколад – джерело енергії

Так, так як продукт складається з швидкозасвоюваних вуглеводів, а також жирів.

Вміщені в шоколаді магній і калій необхідні для роботи м’язової і нервової системи, а в гіркому шоколаді присутній і залізо.

Все це робить шоколад корисним для дітей (у невеликих кількостях звичайно) і спортсменів.

Шоколад – винуватець підвищеного холестерину

Ні, в какао містяться тільки “корисні” жирні кислоти (стеаринова кислота), вони скорочують рівень шкідливого холестерину.