У Києві в Музеї Ханенків презентують “Викрадення Європи”

7 Лютого 2017 15:30

«Викрадення Європи» – новий  виставковий проект талановитої художниці, відомого філософа і мистецтвознавця Ольги Петрової. На його створення художницю надихнув античний міф про любовну пригоду Зевса і вродливої доньки фінікійського царя Європи. Щоб не налякати дівчину, Зевс обернувся у лагідного білого бика, викрав царівну і  морем переплив з нею на острів Крит.

Цей сюжет був одним із найпопулярніших у творах світового мистецтва. Своє віддзеркалення він знаходив у грецькій пластиці та вазописі, римських мозаїках, помпеянських фресках, середньовічній книжковій мініатюрі, полотнах доби Відродження і Нового часу.

Серія нових робіт Ольги Петрової вкотре засвідчує його актуальність  для творчості сучасних митців. Помножений на мистецькі уподобання та чималий культурний досвід авторки, давній міф став для художниці відправною точкою у створенні власної міфологеми стосунків між чоловіком і жінкою.

Серія живописних робіт, презентована у залах Музею Ханенків, привертає увагу як з мистецької точки зору – глядачі вкотре зможуть поцінувати легку світлоносну манеру письма і музику ритмів у творах Петрової, так і приваблює оригінальним тлумаченням образів головних персонажів. Багату палітру взаємин бика-Зевса і жінки-Європи Ольга трансформує у виразні образи-притчі про силу і слабкість, любов і ненависть, вічне протистояння та неможливість існувати одне без одного.

Ще одним лейтмотивом презентованого циклу є велика і щира любов художниці до країн і культур Середземномор’я. Почуття, які народилися під час її мандрівок містами й містечками Іспанії, Франції, Греції, Італії, Петрова виплеснула у серії пейзажів, які увібрали у себе блакитні та зеленкуваті відблиски моря і неба, ніжні кольори південних плодів і квітів, радість і безтурботність європейського Едему.
Традиційно для Ольги Петрової її нові роботи є своєрідними «відкритими системами», які апелюють до почуттів і свідомості глядачів, спонукають до активного осмислення запропонованої теми.

Куратор виставки – Олена Мітякіна, завідувач відділу експозиційної та виставкової роботи Музею Ханенків.

Початок події:10 лютого 2017 18:00

Закінчення події:05 березня 2017 17:30

Вартість:За ціною вхідного квитка

Адреса:м. Київ, вул. Терещенківська, 15 – 17

Джерело: http://prostir.museum